Viesojās izglītības ministre Ilga Šuplinska

- 20.Februāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) viesojās Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras 2. vidusskolā.

Ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Andris Gross «Liesmu» informēja, ka gan ministres, gan Jaunās konservatīvās partijas galvenais mērķis ir pedagogu darba samaksas celšana. Izglītība ir bāzes lieta. Pedagogi noveco, mācību iestādēs trūkst mācībspēku, tāpat mācību iestādēs jāievieš jaunais saturs, kas IZM dara bažīgu, jo no tā ir atkarīga bērnu nākotne un izglītība. «Ja mēs pedagogu sastāvu neatjaunosim, tad nav nekādu cerību. Kas skolēnus mācīs? Roboti?» dalās Andris Gross, uzsverot, ka šī brīža konkurences apstākļos, lai talantīgus jauniešus mudinātu izvēlēties pedagoga profesiju, ir jāpalielina atalgojums.

Ministre, tiekoties ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību, pārrunāja jautājumu par algu paaugstināšanu. Viņa norādīja, ka vajadzīgais finansējums tiks atrasts un grafiks tiks īstenots. Ja finanšu līdzekļi netiks atrasti, gada vidū grozot 2019. gada valsts budžetu, tad grafiks tiks īstenots ar 2020. gada sākumu un vajadzīgie līdzekļi tiks ieplānoti 2020. gada valsts budžetā.

MINISTRE Ilga Šuplinska (no kreisās), dodoties ekskursijā pa Valmieras 2. vidusskolu kopā tās direktoru Andreju Gluhovu. Jāņa Līgata foto

Komentāri
Pievienot komentāru