Viena tante teica...

- 19.Janvāris, 2012
Viedokļi
Portālā

Ne tikai Vidzemes reģionā, visā Latvijā pirmdienas rīti iezīmējas ar kādu izteikti negatīvu, diemžēl nemainīgu tendenci, kas ikdienas policijas ziņās rezumējas šādi:

Reģistrēta informācija par ... (vidēji desmit) noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Tie ir kautiņi ģimenes locekļu starpā un konflikti bijušo paziņu lokā, kad alkohola reibumā kārtīgi izvicinātas dūres. Vairāki kautiņi, pēc kuriem cietušajiem palīdzību nācies meklēt ārstniecības iestādē, sestdien agri no rīta risinājušies pie vairākām izklaides vietām...

Reizēm kautiņā iesaistītie divas nedēļas staigā ar zilu aci, sapampušu degunu vai sāpošu žokli, bet nereti konflikts beidzas ar ilgstošu ārstēšanos medicīnas iestādē.

Tikpat nemainīgi kā kautiņu norise ir kāds fakts, kas nebeidz pārsteigt- Liela daļa iedzīvotāju uzskata, ka Policijai visur jābūt klāt! Jāreaģē nekavējoties! Jāierodas 5 minūšu laikā vai vēl labāk- mirkli PIRMS kautiņa uzsākšanas! Pēc šādiem konfliktiem vainoti un piesaukti tiek mediķi, policija, apsardzes firmas, pasākuma organizatori un kas tik vēl ne, izņemot kautiņā iesaistītos un cietušos. Paradoksālā kārtā piemirstam elementāru frāzi: DZERT VAJAG MAZĀK!!!!

Atļaušos atgādināt dažas elementāras patiesības:

- Apkārtējiem vajadzētu nevis izmisīgi zvanīt un PIEPRASĪT tūlītēju policijas ierašanos, kad „šķīst asinis”, bet iejaukties jau tad, kad kāds no kompānijas pārlieku bieži cilā glāzīti un kļūst agresīvs.

- Tiem, kam pārlieku bieži nākas iesaistīties kautiņos, vajadzētu atcerēties: nakts laikā NEVIENS Tevi no mājas ārā nedzen un ar varu uz izklaides vietu nevelk! Ja reiz nejūties īsti drošs par sevi, nevajadzētu meklēt piedzīvojumus, bet mierīgi čučēt gultiņā!!!

- Pirms dodies uz izklaides vietu vai izvēlies par labu alkohola lietošanai, nopietni PĀRDOMĀ, ar ko kopā Tu pavadīsi laiku! Strādāju policijā 7 gadus, un ne reizi nav nācies saskarties ar gadījumiem, kad nez’ no kurienes, nez’ kādā veidā (vai no gaisa, vai, nolaidušies?!) izklaides vietā būtu ieradušies sveši ļaudis, kas uzsākuši kautiņu un piekāvuši miermīlīgus ļaudis, kas kulturāli atpūtušies.

Arī šai nedēļai, tāpat kā citām, būs nedēļas nogale un būs tai sekojoša pirmdiena ar nepielūdzamo statistiku par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību.

Bet, kamēr “Latvijā viss pa vecam”, es, reaģējot uz kārtējo aculiecinieku sūdzību par, viņaprāt, pārāk kūtro policijas reaģēšanu uz palīgā saucienu (kas policijai kļuvis zināms ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību), kārtējo reizi atkārtoju:

Ja kādam ir pretenzijas pret policijas darbu, esat bijis liecinieks policijas darbinieka neprofesionālai darbībai, AR IESNIEGUMU !!!!, kurā precīzi aprakstīti notikušā apstākļi, vērsties policijas iecirknī! VISI iesniegumi tiek izskatīti un atbilde sniegta 30 dienu laikā. Ja atbilde Jūs neapmierina, rakstiet iesniegumu augstāk stāvošai amatpersonai! Tā nav ironija, tā ir loģiska lietu kārtība! Nav jēgas sākt ar “Viena tante teica”.

P.S. un man nav jāstāsta, cik atsevišķi darboņi, kas sevi dēvē par žurnālistiem, glābējzvanu uzklausījuši, ir nadzīgi uz vienpusēju un nožēlojami neprofesionālu notikušā atspoguļošanu plašsaziņas līdzekļos! Novēlu, lai mums nevienam nesanāk kā tai centīgai žurnālistei no Rīgas, kas rudens pusē Limbažos bija apņēmības pilna no policijas patvaļas „glābt” divus nabadziņus, kuri, juzdamies aizvainoti no policijas darbinieku likumīgajām darbībām, braši plātījās kameras priekšā, bet līdz šai baltai dienai ar iesniegumu policijā nav vērsušies. Lieki piebilst, ka arī raidījuma vadītāju brašie solījumi sekot līdzi notikumu gaitai jau sen izkūpējuši skurstenī. Savukārt policija varonīgi „norijusi” kārtējo krupi... Mjā... šādos gadījumos vien līdzjūtīgi jānopūšas: kaut kā jau tas ētera laiks un avīzes laukums ir jāaizpilda. Tas, cik profesionāli mēs to darām un cik patiesa ir vēlme iz-prast, sa-prast un atspoguļot notikumu gaitu, paliek uz katra žurnālista un iedzīvotāja paša sirdsapziņas!

Komentāri
Pievienot komentāru