Vienā gultā «vaņkas» un «naciķi»

- 16.Marts, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Nē, šis nebūs stāsts par rītdienas zīmīgo datumu un ar to saistīto pašmāju, atvainojos, jampadraci. Politiskās kaislības Igaunijā sit tik augstu vilni, ka pilnībā aizēno lielmanīgo angļu ņergāšanos ap izčākstošo «breksitu».

Kaimiņos ir iesācies vairāk nekā skandāls – par krievisku apsaukātā un krievu vēlētāju atbalstītā Centra partija vēlas veidot koalīciju ar «tradicionālo vērtību sargātāju» – Igaunijas konservatīvo tautas partiju jeb EKRE. Pirms vēlēšanām tika kategoriski apgalvots, ka tas nemūžam nenotiks, jo nav vienkārši iespējams. Kā gan centristiem sadarboties ar partiju, kas atklāti gāna tās elektorātu par «parazitējošiem tiblām» (igauņu sinonīms mūsmāju «urlām» vai «vaņķām»)!

Taču nu mums ir uzskatāma ilustrācija viedajai parunai, ka politika ir tā gulta, kurā bieži sastopas dīvaini kopā gulētāji. Šis CP vadības lēmums šokēja daudzus tās biedrus, valdes locekļus un deputātus – jau skan ievēlēto politiķu draudi nestrādāt tik zemu kritušas partijas frakcijā...

EKRE ir pavisam tipiska mūsdienu antieiropeiskā populisma partija, kas sola igauņus pasargāt no Briseles un vietējo «liberastu» diktāta, imigrantiem, homoseksuāļiem, «nepareizas» izpratnes par Otro pasaules karu, nacistu zvērībām un igauņu dalību tajās, Rail Baltic utt. Šķiet, tikai rūpes par Igaunijas starptautisko reputāciju liedz medijiem un «normālajiem» politiskajiem spēkiem šo partiju tieši dēvēt par (neo)nacistisku.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru