Viena diena vasarā

- 15.Septembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Kad drēgnā ceturtdienā lietus un vējš sitas logā, īstais brīdis atgriezties karstajā vasarā un atcerēties vienu jauku atvaļinājuma dienu maršrutā Valmiera – Baltinava – Balvi – Veclaicene – Valmiera.

Protams, pa vidu abos virzienos ir vēl Smiltene un Gulbene, taču ar īsākām vai garākām pieturvietām tieši maršrutā pieminētās trīs.

Baltinava 

Šī ir manu bērnu dienu zeme, šajā mazajā miestiņā 30 kilometrus aiz Balviem pierobežas virzienā pirms gadiem sešdesmit katrā vasarā pavadīju vismaz mēnesi pie sava vectēva. Mans opis Arnolds Bērziņš savulaik te bijis galvenais Baltinavas kurpnieks, miestiņā cienījams vīrs, tāpēc tikai loģiski, ka viņa māja – guļbūve ar malkas šķūni vienā galā – atradās Baltinavas centrālā laukuma malā. Tolaik te dzīve patiešām kūsāja – apkārt skvēram ielas malā bija, šķiet, kopsaimniecības kantoris, pāris veikali ar pārtiku un rūpniecības precēm, grāmatnīca, autoosta un arī ēdnīca. Cilvēki te nāca un gāja, arī dažu labu auto varēja redzēt, taču tajos laikos daudzi pārvietojās zirgu vilktos pajūgos, viens otrs lepojās arī ar motociklu.

JAUNS AKCENTS VECĀ VIETĀ. Piemineklis Baltinavas centrā vietējiem nacionālajiem brīvības cīnītājiem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru