Viedokļiem apmainās uzņēmējdarbībā jaudīgi vidzemnieki

- 23.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Neatkarīgi no tā, kāda ir epidemioloģiskā situācija ar Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā, ne uz mirkli nav pieklusušas aktivitātes uzņēmējdarbības lauciņā. 

Tam apliecinājums ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes reģiona nodaļas organizētā Vidzemes biznesa diena. Tās tēma Administratīvi teritoriālās reformas ietekme uzņēmējdarbībai reģionā bija Valmierā kopā pulcējusi uzņēmumu vadītājus no Valmieras, Cēsīm, Valkas un Lizuma. Ar saviem viedokļiem dalījās reģiona ķīmiskās rūpniecības, mēbeļu ražošanas, metālapstrādes, lauksaimnieciskās ražošanas, automobiļu remonta, celtniecības, tirdzniecības, nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pasažieru pārvadājumu jomu pārstāvji. Starp klātesošajiem bija arī Latvijas ekonomikas smagsvari – valsts pirmā lielāko uzņēmumu (pēc 2019. gada apgrozījuma) simta pārstāvji akciju sabiedrība Valmieras stikla šķiedra (75. vieta) un lauksaimnieku kooperatīvs Vidzemē un Latgalē VAKS LPKS (86. vieta), kā arī Latvijā lielākais mēbeļu ražotājs SIA Avoti SWF (153. vieta). 

Diskusijas degpunktā, protams, bija jautājumi par Administratīvi teritoriālās reformas ietekmi uz biznesu Vidzemē. Te pagaidām gan informācija un solījumi par ieguvumiem, gan pietiekami daudz neskaidru, nezināmu jautājumu.

VIDZEMES METĀLISTU VIEDOKLIM IR SVARS. Vidzemes biznesa dienā klāt bija arī SIA VALPRO valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings. Viņa pārstāvētais uzņēmums pēc apgrozījuma 2019. gadā, kā liecina Dienas Biznesa ikgadējais kopojums Latvijas lielākie uzņēmumi TOP 500+, ir 593. lielākais valstī, bet starp Latvijas lielākajiem metālapstrādes un mašīnbūves uzņēmumiem ar 15,31 miljonu eiro ir 22. vietā, toties valstij nomaksāto nodokļu ziņā tajā pašā nozares uzņēmumu TOP 30 ar nomaksātu 1,41 miljonu eiro ir augstajā 11. vietā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru