Viedās specializācijas iespējas Vidzemē

- 29.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā koncertzālē «Valmiera» notika seminārs par biznesa sadarbības iespējām Latvijā un ārzemēs, kā arī bija pieejama plaša informācija par iespējamo atbalstu uzņēmēju sadarbībai ar pētniekiem un zinātnes organizācijām jaunu produktu radīšanā.

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) iepazīstināja ar veiktā pētījuma rezultātiem par Vidzemē perspektīvākajām nozarēm, kā arī ar Vidzemes inovāciju brokeri un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju skautu darbību.

Projekta «ecoRIS3» pētniece Līga Brasliņa norādīja, ka ir vairākas kopsakarības, kāpēc uzņēmējiem veicas vai neveicas ar inovāciju ieviešanu un īstenošanu, kā arī Vidzemē ir daudz izaicinājumu saistībā ar to. Inovācija jeb viedā specializācija reģiona, uzņēmuma vai viena cilvēka kontekstā ir attīstīt stiprās puses tā, lai patērētājs vai tirgus ir gatavs par tām maksāt, un spēcināt šo jomu. «Tas nozīmē nedarīt to, kur mēs neesam spēcīgi,» norāda Līga Brasliņa. Lai sasniegtu izcilību, kas tiek augstu novērtēta tirgū, ir jākoncentrējas uz stipro pušu attīstību, kas rada lielākos ienākumus reģionam, uzņēmumam, cilvēkam. «Vidzemē māk strādāt ar pārtiku, mums ir materiāltehniskais nodrošinājums, zināšanas, kā to izdarīt. Mēs Latvijā nevaram būt izcili apavu ražotāji, vismaz tuvāko piecu gadu laikā, jo mums nav vajadzīgo kompetenču. Mēs esam izcili farmācijā, tāpat Vidzemes reģions ir izcils pārtikas ražošanā, mums šajā nozarē ir konkurences priekšrocības, arī mēbeļu ražošana ir vērtējama kā spēcīga pievienotās vērtības joma,» tā pētniece.

KOKAPSTRĀDE ir viena no Vidzemes reģiona perspektīvākajām nozarēm, ir pieejami materiāli un vajadzīgās zināšanas, lai radītu augstu pievienoto vērtību. Tai ir milzīgs potenciāls, izmantojot atbalsta programmas, norāda Līga Brasliņa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru