Vidzemes slimnīcā uzstādīts jaunākās paaudzes mamogrāfs

- 15.Marts, 2024
Sabiedrība
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļā uzstādīta jaunākās paaudzes digitālā mamo­grāfijas iekārta Fujifilm Amulet Innovality, kas dod iespēju veikt izmeklējumus ar mazāku starojumu un saudzīgāku izmeklējamās zonas kompresiju. Svarīgi atcerēties, ka mamogrāfija ir uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi. 

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati, diagnozi «krūts vēzis» Latvijā ik gadu uzzina aptuveni 1200 sieviešu, un informācija liecina, ka saslimstība palielinās tieši gados jaunām sievietēm, tāpēc jo īpaši svarīga ir laikus veikta un profesionāla diagnostika.

Vidzemes slimnīcas Medicīnisko tehnoloģiju daļas vadītāja Santa Upeniece norāda: «Jaunā iekārta ļauj mums iegūt augstas kvalitātes attēlus ar mazāku starojumu, jo tā spēj individuāli piemērot izmantojamo staru devu katrai pacientei. Iekārta nodrošina saudzīgāku un pacientēm draudzīgāku krūts kompresiju, jo izmeklējuma laikā tiek izmantotas kompresijas plates ar kustīgiem un elastīgiem elementiem.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru