Vidzemes slimnīcā uzsākta jauno daudzbērnu ģimeņu informēšanas un sumināšanas kampaņa

- 1.Februāris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Piektdien, 28. janvārī, Vidzemes slimnīcā tika uzsākta kampaņa, kurā daudzbērnu ģimenes informēs par to, kāds atbalsts pieejams no valsts un pašvaldības puses un kādas ir iespējas plašāk aizstāvēt daudzbērnu ģimeņu intereses reģionālā un nacionālā mērogā.

Visa 2022. gada garumā daudzās Latvijas dzemdību nodaļās katra māmiņa, kas pasaulē sagaidīs trešo bērniņu, saņems Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības un kampaņu atbalstošo uzņēmēju dāvanu, kā arī īpaši apkopotu informāciju par atbalsta iespējām.

ELĪNA TREIJA, Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja, skaidro: vēlme uzsākt jauno daudzbērnu ģimeņu sveikšanas kampaņu radusies tāpēc, ka Latvijā arvien sarūk vidējais bērnu skaits ģimenē. «Pašlaik summārais dzimstības koeficients Latvijā ir 1,6, kas stipri atpaliek no minimālā nepieciešamā dzimstības līmeņa 2,1 bērns uz vienu sievieti, lai nodrošinātu paaudžu nomaiņu. Tādēļ katra māmiņa, kas uzdrošinās laist pasaulē trešo vai ceturto mazuli, ir īpaši atbalstāma.

ELĪNA TREIJA saka paldies arī Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsārstam GINTAM LAPIŅAM. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru