Vidzemes pilsētas turpina starot

- 18.Janvāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kad Valmierā, Raiņa ielā, A/S «Sadales tīkls» telpās gada nogalē skatītājus iepriecinājusī fotoizstāde «Ziedi» nu aizceļojusi uz Bērzaines tautas namu, kopš nedēļas sākuma šeit skatāma biedrības «Valmieras atspulgs» vairāku fotogrāfu jauna izstāde «Vidzemes pilsētas staro». Par tās tapšanu biedrības priekšsēdētājs Aleksejs Koziņecs:

«Tas notika ekspromtā, bez garas domāšanas! Biju Rīgā uz egļu festivālu, kurā tika vērtētas Ziemassvētku un Jaungada egles. Tur iznāca nofotografēt dažu egli patiešām vienreizējā skatījumā. Tad vēl saskatīju īpatnēji rotātas egles, citus svētku rotājumus arī Cēsīs, Valmierā, Mazsalacā, vēl citur. Sapratu, ka veidojas pamats skaistai, gadu mijas gaismām veltītai fotoizstādei. Kad šo ideju ieteicu citiem, izrādījās, ka arī viņi šajā bezsniega gadu mijā katrs ir ieraudzījis kaut ko savdabīgu, citiem gadiem neraksturīgu. Tā nu pavisam 42 fotogrāfijās Šalkonis Ozoliņš, Anda Miķelsone, Juris Naumovs, Ingus Romanovskis, Aivis Stračinskis un es pats šajā izstādē atgādinām par gadu mijas gaišumu. Izstādē šoreiz maz ir salūta zibšņu, pat atsevišķu egļu greznuma, vairāk dažādas gaismas pilsētas kopīgajās ainavās. Fotogrāfijas te būs skatāmas līdz pat februāra beigām, lai pēc tam 8. martā šajās telpās dotu vietu sievietēm veltītai izstādei.»

Fotogrāfijās redzamās Valmieras vietas pilsētnieki ir skatījuši un skata ikdienā, taču pārsteidz dažu fotogrāfu savdabīgais redzējums. Tā īpatnēju trīsvienību veido divas egles un laternām pilnais Gaujas tilts pie Vidzemes Augstskolas. Reti ir tāda reize, kad Valmierā Jaunais gads tiek sagaidīts ar laternu gaismu atspulgiem Dzirnavu ezeriņā. Pēc visiem sakopšanas darbiem, šķiet, pirmo reizi tik aicinoši un noslēpumaini staro arī «Vecpuisis». Svētku rotājumi tiek noņemti, gaismekļi izslēgti, bet fotogrāfu fiksējums vēl ilgi atgādinās, cik gaiši šo gadu ievadīja Vidzemes pilsētas.

KATRAI FOTOGRĀFIJAI IR JĀATROD PAREIZĀKĀ VIETA. Aleksejs Koziņecs fotoizstādes sagatavošanas brīdī. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru