Vidzemes Augstskola aicina mājsaimniecības Valmierā piedalīties dokumentālās īsfilmās

- 7.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemes Augstskola (ViA) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību aicina mājsaimniecības Valmierā un tās apkārtnē kļūt par dokumentālo īsfilmu varoņiem. Īsfilmu tematika būs saistīta ar ikdienišķām lietām – iepirkšanos, ēdiena gatavošanu, pārtikas uzglabāšanu un atkritumu šķirošanu. Īsfilmas veidos 21 students studiju kursa «Vides un ilgtspējas komunikācija» ietvaros.

«Aicinu mājsaimniecības drosmīgi atvērt savas durvis studentiem un ļauties savas ikdienas izpētei kopā ar filmu veidotājiem. Dokumentālā filma ļauj saudzīgi iedziļināties mazajos ikdienas paradumos, t.sk. kādam tas būs ierastais sestdienas gājiens uz tirgu vai iepirkšanās veikalā, dodoties mājās no darba. Uz šīm lietām filmās skatīsimies no pārtikas aprites prizmas, mēģinot kopīgi atrast atslēgas mūsu motivācijai patērēt noteiktus pakalpojumus un preces,» norāda ViA Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) pētniece Agnese Dāvidsone.

Pieteikties aicināti dažādu mājsaimniecību pārstāvji: ģimenes ar bērniem; cilvēki, kuri dzīvo vienatnē vai divatā; privātmāju un daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji u.c. Filmēšanas process norisināsies vairākas dienas Valmierā un tās apkārtnē jūnija sākumā.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru