Vidzemes Augstskola aicina jauniešus piedalīties tiešsaistes viktorīnā par NATO

- 10.Novembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Latvijas valsts svētku laikā, 12. novembrī pl. 19.00, Vidzemes Augstskola (ViA) rīko valsts aizsardzībai veltītu tiešsaistes pasākumu – viktorīnu par NATO tematiku. Viktorīna, kuras balvā ir galda spēle, īpaši paredzēta jauniešiem, taču piedalīties un līdzi sekot aicināts ikviens interesents.

Šogad jau trešo reizi ViA īsteno projektu «aNATOmy», kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par NATO lomu un uzdevumiem. Viktorīna ir viena no šā gada projekta aktivitātēm, un tajā aizraujošā veidā būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas ne tikai par NATO, bet arī par Latvijas valsts drošību un aizsardzību. Erudīcijas spēle ir labs veids, kā pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā, vienlaikus uzzinot ko jaunu. Viktorīnas uzvarētājs iegūs galveno balvu – galda spēli «Latvijas neatkarības karš», ko izstrādājusi Aizsardzības ministrija kopā ar Latvijas Kara muzeju un SIA «Brain Games Publishing».

Šā gada projekta otra lielā aktivitāte ir dokumentāls raidījums «aNATOmy: zināšanas caur pieredzi». Raidījuma galvenie varoņi ir ViA studenti Linda Čevere un Kristofers Grinšpons, kuri iepazīst Nacionālo bruņoto spēku karavīru un zemessargu ikdienu. Raidījumā jauniešiem, viesojoties NBS Saus­zemes spēkos, Jūras spēkos, Gaisa spēkos un Zemessardzē, jātiek galā ar dažādiem uzdevumiem, piemēram, jāizveido mācību mīnu lauks, jāpalīdz mediķiem, jānodzēš ugunsgrēks u.c. Studenti raidījumā arī dalās savās sajūtās par pieredzēto. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru