Vidzemē veiktas pirmās vairogdziedzera operācijas, izmantojot neiromonitoru

- 13.Septembris, 2023
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Turpinot attīstīt endokrinoloģiskās palīdzības iespējas, Cēsu klīnikā šovasar iegādāta jauna medicīniskā iekārta – neiromonitors, kas ir izšķiroši būtiska drošu endokrinoloģisko operāciju veikšanai.

Izmantojot jauno tehnoloģiju, jūlija beigās un augustā jau veiksmīgi īstenotas pirmās trīs, kā arī tuvākajā laikā ir ieplānotas nākamās vairogdziedzera operācijas pieaugušajiem.

Runājot par vairogdziedzera operācijām, Cēsu klīnikas ķirurģijas nodaļas virsārste, ķirurģe Baiba Gabrāne skaidro neiromonitora lomu: «Viena no būtiskām komplikācijām, kas var rasties operācijas rezultātā, ir balsenes nerva bojājums. Nervs inervē balseni, un tas ietekmē mūsu spējas runāt un brīvi elpot. Neiromonitors nodrošina iespēju precīzi kontrolēt to, lai nervs operācijas gaitā netiktu traumēts. Ne velti Eiropas un citu pasaules valstu endokrīno ķirurgu asociācijas rekomendē visās vairogdziedzera operācijās veikt arī neiromonitorēšanu, lai operācija būtu droša.»

VAIROGDZIEDZERA OPERĀCIJAS Cēsu klīnikā tiek veiktas īslaicīgās plāna ķirurģijas ietvarā. Attēlā pirmā operācija, kas klīnikā veikta, izmantojot neiromonitoru.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru