Vide, kur izglītoties un iedvesmoties

- 20.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienas novada Tautskolā 14. martā bija kā darbīgu, jaunam pavasarim modušos bišu saimē. Vieni auda, otri gatavoja košus Lieldienu dekorus, trešie iemēģināja roku gobelēna mākslā, mājražotāji piedāvāja savu preci, bet gladiolu kolekcionārs un audzētājs Modris Paegle dalījās puķkopības pieredzē, toties virtuvē valdīja saimnieces, gatavojot gardas maltītes pēc senām receptēm.

Lūk, ko par Tautskolas lomu novada iedzīvotāju mūžizglītībā stāsta skolas vadītāja GITA ZARIŅA:

«Katru gadu martā Rūjienas Tautskolā ir Atvērto durvju diena, kurā novada un arī kaimiņu novadu interesentus brīvā atmosfērā iepazīstinām ar iespējām izglītoties, apgūt jaunas, dzīvei noderīgas prasmes, kā arī rast idejas un noderīgus kontaktus. Uzklausām arī vēlmes un cenšamies tās īstenot, plānojot tālāko darbu. Rūjienas Tautskolā joprojām pēc individuāla plāna notiek aušanas nodarbības, kurās meistares Vija Rulle un Ausma Caune māca darināt tautiskos brunčus, lupatu deķus, lina sedziņas, dvieļus un vēl citus rokdarbus, bet pasniedzēja, tekstilmāksliniece Diāna Hofmane, kas tagad dzīvo Rūjienā, interesentus ievada gobelēna aušanas prasmēs. Turpinām angļu valodas apgūšanu, ko pasniedz Daina Tentere. Šogad pirmo gadu mācām arī vācu valodu, jo Rūjienai paplašinās kontakti ar Šteinhāgenas pilsētu Vācijā, tādēļ nav brīnums par vācu valodas grupas apmeklētāju kuplo skaitu. Turpinām nodarbības arī projektā «Esi vesels, Rūjienas iedzīvotāj!». Vērtīgas ir kulinārijas nodarbības ar populāro pasniedzēju Marinu Svētiņu, noderīgus padomus veselīgas ēšanas paradumos ieteiks pasniedzēja Ingūna Grinhofa, ir arī vairākas nodarbības garīgās veselības stiprināšanai. Sadarbībā ar novada Sociālo dienestu jau vairākus gadus Tautskolā notiek praktiskās nodarbības ģimenēm, kuras atbalstā saņem ES pārtikas pakas, pasniedzēji šo ģimeņu māmiņām parāda, cik ļoti var dažādot un pagatavot gardus ēdienus no šo paku produktiem.

LIELO DIENU GAIGOT. Tautskolas Atvērto durvju dienu radošajā darbnīcā Mudītes Tauniņas (no kreisās) vadībā tapa ne viens vien Lieldienu dekors. Lūk, kā ar to galā tiek Dace un Samanta (no labās). Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru