Vēstures pētnieki tiekas Valmierā

- 3.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas izskaņā Valmieras muzejā noritēja jau piektā zinātniskā konference «Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi». Dalībnieki prezentēja savus jaunākos pētījumus Latvijas vēsturē, aplūkots bija plašs tēmu loks – sākot ar Bronzas laikmeta keramiku apbedījumos līdz Valmieras robežsargu bataljona darbībai 20. gadsimta 90. gados.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, uzrunājot konferencē klāt-esošos, norādīja, ka «vēsturnieku zinātniskie lasījumi ir liels notikums Valmierai, tas ir vienas dienas ceļojums laikā, uzzinot daudz jauna par mūsu dzimto Latviju. Pētījumi nav aprobežoti ar vienu tēmu, līdz ar to tā ir lieliska iespēja jaunajiem vēsturniekiem uzstāties.» Klātesošie vairāk uzzināja par Valmieras muzeja vēsturi, ar lasījumiem uzstājoties muzeja direktorei Ivetai Blūmai un vēsturniecei Ingrīdai Zīriņai. Kopumā bija 22 priekšlasījumi. «Vēstures studentiem un topošajiem zinātniekiem ir ļoti svarīgi, lai būtu iespēja savus pētījumus prezentēt,» uzsver Valmieras muzeja vēsturnieks Alberts Rokpelnis.

APSVEIKUMU Valmieras muzeja 60 gadu jubilejā no LU Latvijas Vēstures institūta direktora Gundara Zemīša saņem muzeja direktore Iveta Blūma. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru