Veselība ir drošība

- 26.Maijs, 2023
Veselība un labklājība
Laikrakstā

«Šī karte un attiecīgais plāns, manuprāt, tas arī ir valsts aizsardzības plāns, jo tieši tāpat, kā mūsu Aizsardzības ministrija pārstāv un karavīri aizsargā mūsu valsti, mediķi aizsargā mūsu cilvēku veselību, un tas ir pats svarīgākais,» rādot slimnīcu karti, neatliekamās palīdzības brigāžu izvietojumu Latvijā un analizējot skaitļus, kur nolasāms, cik ģimenes ārstu piedalās primārās veselības aprūpes sistēmā, pauda veselības ministre Līga Meņģelsone. 

«Liesma» jau rakstīja, ka nozari pārstāvošā ministre aizvadītajā nedēļā bija ieradusies darba vizītē Valmierā, lai tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem un Vidzemes slimnīcas kolektīvu un runātu par aktualitātēm nozarē, problēmām un centieniem rast risinājumus. Ministre piedalījās vēstījuma kapsulas iemūrēšanā paplašinātās reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas pamatos, iepazinās ar slimnīcas infra­struktūru, nodaļu darbu, atzinīgi novērtējot moderno aprīkojumu un piesaistītos speciālistus, kas augstvērtīgi spēj sniegt daudzveidīgu medicīnisko palīdzību, kā arī sakārtoto infrastruktūru. 

«Mums ir vajadzīgas stipras reģionālās slimnīcas, un tieši Vidzemes slimnīca ir viens no svarīgajiem atbalsta punktiem visā veselības aprūpes sistēmā,» sacīja Līga Meņģelsone, uzsverot, ka Latvijā ir trīs universitātes slimnīcas, kas darbojas Rīgā, bet veselības aprūpes sistēmas pakalpojumiem ir jābūt integrētiem, kad «stafetes kociņš tiek dots no viena otram», lai nav iztrūkstošo posmu pakalpojumu pieejamībā, lai pacients zina, kurā slimnīcā viņam tiks nodrošināta ārstēšana.

«FOKUSĀ vienmēr atrodas pacients, un šādā kontekstā mēs izvērtējam visas nozares vajadzības. Mēs domājam un strādājam pacientu interesēs,» uzrunājot kopā sanākušos Vidzemes slimnīcā, sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru