Vērtīgais lapu zelts

18.Oktobris, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Sausais un saulainais laiks pašlaik ir vispiemērotākais, lai savāktu skaistās dzeltējošās koku lapas un lietderīgi izmantotu tās savā dārzā. Ko un kā ar tām darīt, skaidro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Dekoratīvo koku

un krūmu lapas

* Sausas lapas ir lielisks izolācijas materiāls, un pašlaik ir piemērots periods tās savākt – nav nepieciešama papildu žāvēšana. Ļoti ērti tās vākt big-bag maisos, lai droši saglabātu līdz brīdim, kad, sākoties salam, jāpiesedz visdažādāko augu sakņu sistēmas. Sausās lapas var izmantot arī poda puķu pārziemināšanai. Ja var nodrošināt, ka lapām netiek klāt nokrišņi, tās var kalpot kā siltuma saglabāšanas līdzeklis.

* Lapas ir arī laba komposta veidošanas sastāvdaļa. Koku lapām oglekļa un slāpekļa attiecība C/N ir 60:1. Izmantojot trīs daļas lapu un vienu daļu pēdējās pļautās zāles, jau veidojas vērtīga komposta kaudze. Arī ābolu izspiedas, kas palikušas pēc ābolu sulas spiešanas, kopā ar lapām var izmantot komposta veidošanai. Šādā gadījumā uz 10 kg izspiedu papildus pievieno 500 g pelnu, ja to nav, tad izmanto kādu no kaļķošanas līdzekļiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru