Vērtīga uzvara

- 18.Septembris, 2020

Neizmantoto iespēju mačs – tā trīs vārdos varētu raksturot Valmiera FC svētdien savā laukumā aizvadīto Latvijas futbola Optibet virslīgas spēli pret vienu no turnīra pastarīšiem Metta/LU komandu, kas gan vienmēr valmieriešiem bijis neērts pretinieks, īpaši jau laikā, kad rīdzinieku uzbrukuma smailē spēlēja Gatis Kalniņš – šobrīd viens no Valmiera FC treneru korpusa.

Mūsējo rindās laukumā devās vairāki jaunpienācēji – jau debitēt paspējušie Džibrils Gejs un Aljunu Ndoju, kā arī Dāvis Indrāns un Papa Falls, bet vārtos stājās Ukrainā dzimušais Krievijas leģionārs Vlads Eleferenko.

Vārtu gūšanas iespējas bija gan mājiniekiem, gan viesiem, taču valmieriešiem to bija krietni vairāk, tomēr bumba spītīgi negāja vārtos pat no ideālām pozīcijām, kā 31. minūtē Tolu Aro­kodarem, un pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 0:0.

Spēles otro cēlienu laukuma saimnieki sāka bez Tolu, kuru bija nomainījis Viktors Diaņs. Rezultāts beidzot tika atklāts 50. minūtē, kad soda laukumā ātri un skaisti sieniņu izspēlēja Ndojs un Gejs, un otrais ar vienu pieskārienu raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī. Vēl pēc dažām minūtēm mūsējie izniekoja bīstamu soda sitienu, uz ko rīdzinieki atbildēja ar tālšāvienu Emīla Birkas izpildījumā.