Vērtētājs ir skatītājs

- 11.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gluži kā valmieriešiem, arī limbažniekiem teātris vienmēr bijis augstā godā.

Limbažu Ausekļa teātris šogad atzīmēs savu 130 gadu pastāvēšanu un ir viens no vecākajiem amatieru teātriem Latvijā. Tā rašanās saistīta ar Saviesīgās biedrības nodibināšanu 1884. gadā. Tā paša gada izskaņā 16. decembrī jau izrādīti divi viencēliena uzvedumi – «Viss kārtībā» un «Zaļumos».

Gatavošanās jubilejai

«Nav bijis laika gatavoties, vēl izrādes ir jānodod (Rūdolfa Blaumaņa «Ļaunais gars»). Mums ir ikdienas darbs. Jubilejai pieslēgsimies pēc tam. Mums vēl līdz tam ir ļoti daudz visādu darbu – jānoorganizē festivāls «Spēlesprieks» jūlijā, jābrauc uz amatieru teātru salidojumu Alūksnē, pēc tam jāuzņem Sidnejas latviešu teātris, tad ir pilsētas svētki, un tikai decembrī ir jubileja.  Līdz tam vēl ir tik daudz darba!» – uz Liesmas jautājumu, vai jau uzsākta gatavošanās svētkiem gada izskaņā, atbild Limbažu Ausekļa teātra režisore INTA KALNIŅA.

Pašiem sava vietiņa

Limbažu Ausekļa teātris apdzīvo Teātra māju, kuras uzturēšanā palīdz Limbažu novada pašvaldība. Līdz ar to nāk arī saistības, bet kolektīvs drīzāk to uzskata par godu – palīdzēt pasākumu tapšanā, piemēram, pilsētas svētkos. «Mēs vairs pārāk nebraukājam apkārt, kā savulaik. Tas neatmaksājas, mums pašiem ir jānopelna nauda un pašiem sevi jāuztur – ne tā, ka pavisam, bet izrāžu sagatavošana un nodošana ir pašu spēkiem,» skaidro Inta Kalniņa.

Kā iet?

Pagājušajā nedēļā Liesma vēroja dokumentālo izrādi «Kā iet?», kuru teātra kolektīvs skatītājiem rādīja sesto reizi. Dokumentālās izrādes režisors ir Didzis Jonovs. «Spēlē tie aktieri, kas to paši vēlējās. Izrādē ir stāsti par dažādām izjūtām, par personiskajām sajūtām, kādas cilvēkam ir bijušas. Tas nav literārs materiāls, bet pašu veidots,» izrādes konceptu skaidro Inta Kalniņa.

Tās pamatā ir cilvēku stāsti no viņu pašu atmiņām par dažādām sajūtām – labi, brīnums, es pats – aktieri dalījās gan savos priecīgajos brīžos, gan arī skumīgajos un baiļpilnajos, ļaujot skatītājam būt klāt. Amatierteātris atnācējus veda sajūtu ceļojumā.

Mijiedarbība

Limbažu Ausekļa teātris gan pats organizē dažādus festivālus, gan apmeklē tos citviet. Režisore to raksturo kā labu iespēju gūt jaunu pieredzi, smelties idejas un satikties ar citiem kolektīviem.

Limbažos ik otro gadu tiek organizēts starptautiskais amatieru teātru festivāls «Spēlesprieks». Šogad tas norisināsies no 12. līdz 14. jūlijam. Pieteikšanās vēl līdz 1. maijam. Inta Kalniņa norādīja, ka pagaidām no Valmieras puses kolektīvi nav pieteikušies, ir saņemti pieteikumi no Valkas, Saldus un Liepājas, kā arī plānots, ka viesosies sadraudzības kolektīvi no Lietuvas, Krievijas, Gruzijas.

KĀ IET? Viens no dokumentālās izrādes stāstiem bija par trejmāsiņu šķiršanos un alkām pēc ierastajām un mīļajām sarunām ar viņām.

Komentāri
Pievienot komentāru