Ver durvis jauns sociālais pakalpojums

- 30.Septembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Grupu dzīvoklis ir vieta, kur cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem un 2. grupas invaliditāti dzīvo un apgūst patstāvīgai dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas. Mazsalacā izveidotais grupu dzīvoklis vēl nav oficiāli atklāts, tomēr «Liesma» guva ieskatu, kā tur risinās dzīve. 

Telpas izrādīja grupu dzīvokļa darbiniece Sarmīte Benķe, kas arī pastāstīja par šīs vietas ikdienu. Viņa uzsvēra, ka darbinieki iemītniekiem palīdz gan praktiski, piemēram, lai iemītnieks varētu patstāvīgi aiziet uz veikalu, samaksāt rēķinus un pagatavot maltītes, gan ar padomu – problēmu risināšanā, dažādu iespēju saskatīšanā un piemērotāko risinājumu izvēlē. Daudz laika tiek pavadīts sarunās, jo ir svarīgi iepazīt ikvienu no grupu dzīvokļa iemītniekiem – tikai tā darbinieks spēs sniegt katram nepieciešamo palīdzību vai padomu. 

Inga Brente-Mieze, Vidzemes sociālo pakalpojumu vadītāja, stāsta: «Šis ir viens no biedrības «Latvijas Samariešu apvienība» sociālajiem pakalpojumiem. Izveidots atbalsta centrs «Laiva», kas pašlaik sniedz sešus pakalpojumus: tie ir Mazsalacas dienas aprūpes centrs, Mazsalacas sociālās rehabilitācijas centrs, Mazsalacas grupu dzīvokļi, Naukšēnu specializētās darbnīcas. Drīz vien Rūjienā vērsies Rūjienas dienas aprūpes centrs un grupu dzīvokļi.

GRUPU DZĪVOKĻA VIRTUVE. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru