Ventspilnieki sit logus, valmierieši golus

- 1.Oktobris, 2019

Patiesus futbola svētkus saviem līdzjutējiem sagādāja VALMIERA GLASS VIA komandas futbolisti, kuri svētdienas Optibet virslīgas mājas spēlē ar 2:0 pārspēja tiešos konkurentus cīņā par vietu uz Eirokausiem – FK Ventspils.

Abu komandu līdzšinējās spēles šajā sezonā beigušās ar kaujinieciskiem neizšķirtiem – 1:1 pirmajā kārtā Valmierā un divreiz pa 2:2 izbraukumā maijā un jūlijā Ventspilī. Abās komandās kopš pēdējās tikšanās notikušas vairākas būtiskas pārmaiņas, visspilgtākā no tām ir ventspilnieku līdera Tosina Aijeguna aiziešana uz Šveices klubu FC Zürich. Viņa trūkums jo izteikti bija jūtams šajā spēlē. Tikmēr Tamaza Pertijas skolotās komandas rindās vairs nav Vladislava Soloveičika (beidzās īres līgums) un Hektora Bagidī (dziedē traumu). Uz šo spēli no tribīnēm noraudzījās arī Aleksejs Grjaznovs, kurš izcieta vienas spēles diskvalifikāciju.

Iespējams, pamatīgāko triecienu pretinieku rindās radījusi kluba prezidenta, odiozā Adlana Šišhanova diskvalifikācija līdz sezonas beigām. Kā zināms, tieši viņš nereti pastarpināti oficiālajam komandas galvenajam trenerim Igoram Kļosovam spēles gaitā vadīja savus futbolistus. Atkārtoto diskvalifikāciju viņš saņēma par tiesnešu darba sistemātisku komentēšanu un ne tikai. Soģu jautājums Ventspils klubā tiek iztirzāts nu jau pēc katras spēļu kārtas. Domājams, arī pēc šīs.

Ja jau par šo tēmu, tad svētdienas spēlē galvenais tiesnesis Aleksandrs Golubevs ļoti dāsni no savas kabatas vilka dzeltenās un pat sarkano. Atkal jāatkārtojas: manuprāt, laba tiesneša rokraksts ir, ja viņš spēlē nav manāms, diemžēl Golubevs pārāk bieži atradās uzmanības centrā. Līdz ar to spēle izvērtās visai nervoza, saraustīta, pauzēm bagāta.

Par spēles gaitu. Kā jau varēja gaidīt, vairāk to kontrolēt mēģināja ventspilnieki. Ar taktiku un personālijām tajā, kā vēlāk pats atzina, nebija trāpījis arī Pertija, kas, saožot deguma smaku, jau spēles 23. minūtē norāva nost Ofosu Apiju, kurš uzsāka kā balsta pussargs. Ļoti pārliecinoši šajā spēlē izskatījās tikai otro reizi pamatsastāvā tikušais Olaide Badmus. Pamatīgi uzvilcies bija arī otrs centra aizsargs Leo Leliss. To pašu var teikt par visu komandu – visiem degsme un cīņasspars bija vajadzīgajā līmenī. Momentu ziņā pirmajā puslaikā abas komandas apmainījās ar vienlīdz bīstamiem. Līmenī jau atkal bija Vladislavs Lazarevs, otrā galā Konstantīnam Mahnovskim izšķirīgajos mirkļos talkā nāca arī aizsargi. Ar katru nākamo spēles minūti ventspilnieki gan arvien vairāk spēkus izniekoja vārdiskiem uzbrukumiem Golubevam. Kuriozu dzelteno šādi saņēma Ingars Sarmis Stuglis, kurš, izejot laukumā uz otro puslaiku, vēl sēja bučus un piekārtoja matu lenti, kamēr pa to laiku spēle jau bija atsākusies. Pielecis kājās, viņš aktīvi Golubevam signalizēja, lai tas iegādājas acenes, – tiesnesis atbildi parādā nepalika.

Pēdējās 30 minūtēs spēle atraisījās un uzbrukumi vēlās te pie vieniem, te otriem vārtiem. Pelnīti paveicās laukuma saimniekiem, kuriem vārtus pēc individuālās meistarības apliecinājuma eleganti guva Toluvalasī Arokodare. Vairākas labas izdevības nerealizēja Ēriks Punculs. Pēc vārtu zaudējuma viesi metās atspēlēties, radot brīvās zonas savos aizsardzības flangos, kurus izmantoja tas pats Punculs ar kompāniju. Spēles otrais pagrieziena punkts radās pēc Žoržes Teikšeiras uzmainīšanas. Neilgi pēc uznākšanas laukumā viņš atzīmējās ar pirmo dzelteno, vēl pēc dažām minūtēm arī ar nopelnītu pendeli. To viņam pašam pēc ilgstošām vārdu apmaiņām ar komandas štata sitēju Lelisu arī izdevās izkarot – sitiens bija precīzs. Savu viesizrādi viņš pabeidza ar vēl vienu kritienu soda laukumā pēc saskarsmes ar Mahnovski, tikai šoreiz Golubevs viņa darbībā tika saskatījis simulāciju, par ko otrā dzeltenā un sekojošā sarkanā, kā arī jāizlaiž nākamā spēle pret RFS. Šis mūsu komandā bija pirmais noraidījums šajā sezonā. Spēlei beidzoties, ventspilnieki ierastās sarokošanās vietā ar pretiniekiem metās pie tiesnešu brigādes, veltot tai sulīgus vārdus vismaz trīs dažādās valodās. Un arī ar to vēl nebija gana – ejot cauri tribīņu ejai, nervi nenoturējās Giorgijam Mčedišvili, kurš izšķaidīja tur esošo durvju stiklu.

Manāmi sašļucis pēc zaudējuma izskatījās Igors Kļosovs: «Bija ļoti grūta spēle. Jau trīs mēnešus nebijām spēlējuši uz mākslīgā seguma laukuma, tas ieviesa zināmas grūtības, īpaši pirmajā puslaikā. Nekādi neizdevās gūt kontroli pār bumbu. Visā spēlē un pirmajā daļā it īpaši ne visai veiksmīgi nospēlēja abi mūsu flangi, tādēļ nebija vajadzīgā asuma. Otrais puslaiks izvērtās ļoti nervozs, pieļāvām kļūdu, ielaidām vārtus. Cenšoties glābt spēli, pārkārtojāmies uz trim aizsargiem, izveidojām divus vārtu gūšanas momentus, kurus nerealizējām. Dabiski, ka pie šādas spēles vienmēr ir risks ielaist pretuzbrukumos, tā arī ielaidām otros, rezultātā 0:2 – zaudējums.»

Tamazs Pertija: «Esmu apmierināts ar spēles kvalitāti un rezultātu. Šodien jāuzteic spēlētāju kustība. Centāmies presingot pretiniekus, zinot, cik viņi ir meistarīgi un spēlēt protoši. Nekādā gadījumā nevarējām ļaut viņiem iespēlēties, spēlēt ar bumbu. Principā mums tas izdevās, ar dažiem izņēmumiem piekopām šādu taktiku līdz pat spēles beigām. Mums šodien bija liela degsme apspēlēt Ventspili, iepriekš bijām spēlējuši trīs reizes neizšķirti, kaut kā šo jautājumu vajadzēja atrisināt. Nekādā gadījumā nepieļāvām neizšķirta iznākumu, jo spēlējām mājās. Mājās mums pār jebkuru pretinieku ir priekšrocības, vienīgais uzdevums – pārņemt spēli mūsu kontrolē. Izveidojām tiešām daudz labu momentu. Tie goli, kuri neielidoja iepriekšējās kārtās – ar Rīgu, Mettu un Daugavpili, ielidoja šajā – iesitām divus, uzvarējām un nopelnījām trīs punktus.»

Situācija turnīra tabulā – Riga FC jau pēc šī raksta tapšanas vakar vakarā spēlē pret Daugavpili, iespējams, nodrošināja sev čempiontitulu. Tālāk – RFS 46 punkti 27 spēlēs, FK Ventspils 43 (28), FK Spartaks 40 (27), VALMIERA GLASS VIA 38 (27). Valmierai priekšā šajā sestdienā vēl viena mājas spēle pret RFS, tās sākums pl. 16.

VALMIERA GLASS VIA – FK Ventspils 2:0 (0:0)

Vārti: Arokodare 58’, Teikšeira 88’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: Apija 23’, Leliss 45’, Teikšeira 81’, 90’+4’, Ērglis 90’+2’ – Svārups 18’, Kazačoks 41’, Palavandišvili 57’, I.S.Stuglis 69’, Mahnovskis 86’, Ulimbaševs 90’+3’

Noraidījumi: Teikšeira 90’+4’

Sastāvi: Lazarevs (v), Kārkliņš, Apija (30’ Agjemangs), Leliss, Miķelsons (k), Badmus, Bogdaškins, A. Jaunzems (70’ Ērglis), Nakamura, Punculs, Arokodare (75’ Teikšeira) – Mahnovskis (v), Litvinskis, Batišta, Mčedišvili, I.S.Stuglis (69’ Tālbergs), Ulimbaševs, Mickevičs (53’ Dusalijevs), Palavandišvili (78’ Serhijčuks), Kazačoks (k), Rezende, Svārups.

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Golubevs

Skatītāji: 380

PRIEKS, KUR TU RODIES! Vienu no skaistākajām šīs sezonas uzvarām VALMIERA GLASS VIA futbolisti svinēja svētdien pār Ventspili. Attēlā pēc otro vārtu guvuma Žorže Teikšeira pikpaunā Leo Lelisam, blakām komandas saspēlnieks Šunsuke Nakamura.