Velosezona norit pilnā sparā!

- 17.Maijs, 2013
Dzīvesstils
Portālā

Līdz ar siltā laika iestāšanos, pilsētā aktīva kļuvusi arī velosatiksme. Valmierieši velosipēdu izmanto gan ērtākai un ātrākai nokļūšanai no vienas pilsētas daļas uz otru, gan arī aktīvai atpūtai un sportošanai.

Valmieras pilsētā velosatiksmes organizēšanai gar pilsētas maģistrālajām ielām ir izveidotas velojoslas kopā ar gājēju celiņiem vairāk nekā 8 kilometru garumā. Veloceliņš tiks izveidots arī Lāčplēša ielas rekonstrukcijas ietvaros, savienojot Stacijas ielas un Rīgas ielas veloceliņus ar Tērbatas un Valkas ielas veloceliņiem. Atpūtai un tūrismam populārāki ir maršruti gar Gaujmalu un Atpūtas parka celiņi.  Savukārt Valmieras tūrisma informācijas centrs ir izveidojis velomaršrutu ar Valmieras skaistākajām apskates vietām.

Palielinoties velosatiksmes dalībnieku skaitam pilsētas ielās, arvien aktuālāks kļūst arī drošības jautājums, tāpēc Valmieras pilsētas pašvaldības policija aicina ievērot ceļa zīmes, marķējumus un ceļu satiksmes noteikumus:

  • ŸPa brauktuvi vai nomali ar velosipēdu atļauts braukt personām, kas ir vecākas par 12 gadiem.Bērni, kas ir jaunāki par 7 gadiem, drīkst braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali tikai pilngadīgās personas pavadībā;
  • ŸVelosipēda vadītājam jābūt līdzi velosipēda, mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai;
  • ŸLai droši pārvietotos diennakts tumšajā laikā, nepieciešams nodrošināties ar atstarojošiem elementiem un jābūt iedegtiem lukturiem;
  • ŸJa ir ierīkots velosipēdu ceļš, tad ar velosipēdu pa brauktuvi pārvietoties aizliegts;
  • ŸAr velosipēdiem drīkst braukt pa ietvēm tikai tad, ja netiek traucēta gājēju pārvietošanās;
  • ŸVelosipēdu vadītāji drīkst šķērsot brauktuvi pa gājēju pāreju, nokāpjot no velosipēda un ejot pāri gājēju pārejai, stumjot to pie rokas.

Valmierā veloceliņi ir apvienoti ar gājēju celiņiem, tāpēc pašvaldības policija aicina velosipēdistiem un gājējiem respektēt citam citu, un vietās, kur ierīkota atbilstoša infrastruktūra, velosipēdistiem pārvietoties tikai pa sarkanajām joslām, bet gājējiem pa pelēkajām.

Velosezonas sākumu ir pamanījuši arī velosipēdu zagļi, tāpēc jāpievēršas uzmanība atbilstošai velosipēda novietošanas vai glabāšanas vietai, un drošam pieslēguma veidam.

Savukārt Vidzemes slimnīcas speciālisti aicina velobraucējus būt uzmanīgiem un rūpēties par savu veselību - lietot ķiveres, aizsargcimdus, kā arī velosipēda aprīkojums, piemēram, gaismas atstarotājus.

Komentāri
Pievienot komentāru