Vēlēšanas "Progresīvo" zīmē

- 2.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējās nedēļas nogalē notikušās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, kuras galvenokārt vēlētāju ļoti zemās aktivitātes dēļ ir sagādušās vairākus – kam patīkamus, kam nepatīkamus – pārsteigumus, no kuriem daži gan bija iepriekš prognozējami.

Tā ir skaidrs, ka uz vēlēšanu iecirkņiem vienkārši nedevās teju vai puse iepriekšējo Saskaņas atbalstītāju. Šīs Rīgas domes skandālu nomocītās partijas priekšvēlēšanu kampaņa bija reti blāva, nebija nedz spilgta līdera, nedz pārliecinošas programmas, tomēr daudzi partijas tradicionālie atbalstītāji tā vietā, lai atdotu savas balsis par kādu no citām partijām, izvēlējās vienkārši nebalsot. Praksē tas nozīmē, ka, līdzko Saskaņa atgūsies (ja atgūsies), atgriezīsies arī mājās palikušie vēlētāji. Visai ticami, ka tas notiks jau nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Otrs nosacīto pārsteigumu bloks attiecas uz varas partijām. Jaunās Vienotības (JV) labie (10 vietas no 60) un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) sliktie ( 4 vietas) rezultāti (kā arī KPV LV palikšana vispār ārpus Rīgas domes) acīm redzami pamatīgi piezemēs abu pēdējo politisko spēku ambīcijas, vēl jo vairāk tādēļ, ka vismaz teorētiski Rīgas domes valdošo koalīciju ir iespējams izveidot arī vispār bez JKP līdzdalības. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru