Vējoņa iespēja «skaisti aiziet»

- 19.Oktobris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts prezidentam nu ir iedota tik retā izdevība uzrādīt savu varēšanu un gribēšanu Latvijas tautai – ar viņa personu ne vienmēr īsti apmierinātajai un jau tagad īgnai par pašas sabalsoto rezultātu –, tās pilnvarotajām partijām un masu medijiem. Protams, ja vien Raimonds Vējonis pats ir brīvs no ilūzijām par savu atkalievēlēšanu nākampavasar.

Galu galā, pat ja notiku brīnums (piemēram, ideāli sacerēta un ideāli norunāta – tautas asaru un jūsmas dziedzerus vaļā paraujoša – simtgades svinību runa) un lielākai sabiedrības daļai viņš pēkšņi šķistu neaizvietojams, arī tad vēl joprojām Saeimas trijām jaunpartijām būs svarīgs lozungs «Tauta ir nobalsojusi par pārmaiņām». Prezidents un politiķis Vējonis, grozies kā gribi, ir zaļzemnieku (un ar viņiem tagad tik neapmierinātā «onkuļa» Aivara Lemberga) vēl nesenās varenības simbols.

Valsts galvas konsultācijas ar XIII Saeimā pārstāvētajām partijām, lai izvēlētos aicināmo Ministru prezidentu, ir viņa iespēja mums nodemonstrēt savu politisko meistarību un rūdījumu. Vējonis ir bagātīgi apveltīts gan ar vienu, gan ar otru, gan vēl ar citiem talantiem, bez kuriem neiztikt ne glumam politikānim, ne arī patiesam valstsvīram. Neļausim sevi apmānīt ne reizumis jau pārāk lutausīgajam ārējam tēlam, ne arī runām par smagās slimības atstāto iespaidu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru