Vefiešu ne visai pārliecinošais revanšs

- 25.Novembris, 2016

Trešdien Daugavpilī notika Olybet LBL pagājušās sezonas finālistu VEF Rīga un Valmiera/Ordo pirmā tikšanās šajā sezonā, kurai vajadzēja parādīt abu komandu pašreizējo spēku samēru. Daži basketbola speciālisti, piemēram, treneris Armands Krauliņš, pirms spēles prognozēja, ka vefiņš sametīs vismaz 100, bet valmierieši tiks vien pāri 50 punktiem. Jau spēles sākums gan parādīja, ka vefiņam 100 šajā spēlē nebūs. Atklāt rezultātu iespēja bija mūsējiem, taču Akselis Vairogs meta neprecīzi. Tad arī vefiešu Mārtiņš Meijers bija neprecīzs. Neveiksmīgi meta arī mūsu Damiers Pits.

Tikai spēles 2. minūtē vefiešu Arnolds Helmanis ar tālmetienu atklāja rezultātu. Valmierieši atbildēja ar 5 punktiem pēc kārtas (2 sodiņus realizēja Lauris Blaus, tālmetienu iemeta Pits). 5:3, vismaz vienreiz pret spēcīgo pretinieku šajā spēlē esam vadībā! Ar tālmetienu vadībā atkal rīdziniekus izvirzīja Armands Šķēle. Pēc vairākām abpusējām kļūdām valmieriešus vēlreiz vadībā ar 7:6 izvirza Artūrs Bērziņš. Uz Šķēles precīzu metienu vēlreiz atbild Bērziņš (9:8). Tāds līdzsvars nepatīk VEF trenerim Jānim Gailītim, kurš laukumā laiž Jāni Blūmu. Viņš tūdaļ realizē 2 trīnīšus. Ir jau 12:16. Taču Pits panāk 14:16. Tā noslēdzas ceturtdaļa.

Otrās sākumā Blūms trāpa trešo tālmetienu, precīzs ir arī Gromovs, valmierieši turpretī 4 minūtēs neiemet neko. Kad rīdzinieki savu pārsvaru pieaudzē jau līdz 11 punktiem, beidzot precīzs ir arī Vairogs (17:25). Arī nākamie mūsu rezultatīvie metieni ir 3 punktu vērtībā (Bērziņš, Vairogs, J. Kaufmanis (2x), Pits), un puslaika atpūtā aizejam pie rezultāta 34:35. Jau no tā vien var vērtēt, ka Krauliņa prognoze nepiepildīsies.