Vecie jaunie laiki atgriežas

- 17.Maijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Valdība sāk nervozēt – vēlētāju dāvātais uzticības mandāts ir nodilis, darbi īsti neveicas, visam trūkst naudas, uzrādāmu panākumu nav, Kučinska «prettautiskais režīms» publikai rādās arvien nostalģiski tīkamāks... Laiks meklēt iekšējo ienaidnieku, likt «galvām ripot»!

Tiesībsargs Juris Jansons, sajutis šādas agresīvas vēsmas, trešdien sarīkoja autoritatīvu juristu un citu ekspertu diskusiju par to, kāpēc izpildvara sāk pārāk iejaukties valsts patstāvīgo un neatkarīgo iestāžu darbā. Ministri un deputāti cenšas tās padarīt par sev pakļautiem instrumentiem, pat pretlikumīgi izrīkot. Partijas vēlas pilnībā politizēt iestāžu vadību, atceļot no amatiem sev netīkamus cilvēkus un ieceļot savējos. (Pat ja pasākums bija Jansona prezidentālās kampaņas sastāvdaļa, viņš ar to trāpa desmitniekā.)

Diskusijā kā acīmredzamākos piemērus šādam politiskajam klimatam minēja politiķu vīzdegunību, patriecot Arni Cimdaru no Centrālās vēlēšanu komisijas; valdības un Saeimas gatavošanos pilnībā nomainīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadību pret «lojālu», kas padevīgi veiks banku sistēmas «kapitālremontu»; tieslietu ministra Jāņa Bordāna draudus un centienus dzīt ratā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāju, apsūdzot viņu valsts/sabiedrisko mediju vājināšanā. Kādam droši vien gribētos kontrolēt arī Latvijas Banku, taču tā jau ir ES struktūra – gribētājs var palikt bez nagiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru