Vecgulbenes muižas svētkos vienkopus pulcēsies baroni un baroneses

- 9.Septembris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

17. un 18. septembrī Vecgulbenes muiža aicina uz pirmajiem muižas svētkiem. Svētku devīzē „Senatne - izaicinājums mūsdienām” vīsies senlaicīgā baronlaiku atmosfēra savienojumā ar 21. gadsimta kultūru. Pirmo reizi mūsdienās vienuviet satiksies baroni un baroneses, kuri pārstāvēs Volfu dzimtas muižas Latvijā, ieradīsies Grāfs Cepelīns ar savu dirižabli „Komm zuruck” un Baronu fon Volfu dzimtas mantinieki no visas pasaules.

Ar teiksmainu, muižas pārvaldnieces Ivetas Kovtuņenko veidotu svētku programmu Vecgulbenes muiža atzīmēs iekļūšanu šī gada Eiropas Kultūras mantojuma objektu sarakstā. Zīmīgi arī, ka tieši 18. septembrī 135. kāzu gadadiena aprit Baronam Heinriham fon Volfam un Baronesei Marisai, kuri 19. gadsimtā izveidojuši lielāko daļu muižas teritorijas. Tāpēc jo īpaši nozīmīga ir Baronu fon Volfu dzimtas mantinieku ierašanās uz svētkiem - ne tikai no Eiropas, bet arī Amerikas u.c. zemēm. Vienkopus uz pieņemšanu Vecgulbenes Baltās pils parkā ir aicināti arī pārstāvji – baroni un baroneses, no visu Volfu dzimtas muižām Latvijā.

Svētki sāksies 17. septembra vakarā, plkst. 21.00 ar Vecgulbenes muižas svētku balli. Bet 18. septembrī, svētku atklāšanā plkst. 10.00 un preses konferencē plkst. 11.00 piedalīsies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kurš izteicis atzinību Vecgulbenes muižas īpašniekiem par ieguldījumu kultūras mantojuma atjaunošanā un saglabāšanā, īpaši sekmīgi apgūstot Eiropas fondu finansējumu. Uz svētku atklāšanu ar helikopteru ieradīsies Vecgulbenes muižas Barons Heinrihs fon Volfs ar Baronesi Marisu, bet svētkus vadīs Dailes teātra aktieri Lauris Dzelzītis un Gundars Silakaktiņš.

Plkst. 12.30-13.00 ar īpašu koncertprogrammu „Muižas parka stāsti” uzstāsies grupa „Kapela”. Plkst. 13.00 neizpaliks arī tradicionālais muižas ēdiens „Zirga zupa” visiem svētku viesiem. Tāpat būs iespēja vērot jaunā simbola - Vecgulbenes muižas atslēgas izgatavošanu, Grāfa Cepelīna dirižabli „Komm zuruck”, veidot ziedu plostus un piedalīties koku stādīšanā muižas parkā, vizināties ar ponijiem vai zirgu pajūgos, kā arī apmeklēt dažādus tirdziņus un izstādes.

Katrs viesis varēs iemācīties izgatavot „Vāverītes”, kas bijusi ļoti iemīļota rotaļlieta zemnieku bērniem, un pastaliņas, kuras varēs saņemt kā suvenīru un atmiņu no šiem svētkiem ar uzspiestu Vecgulbenes muižas zīmogu. Būs iespēja apskatīt keramikas ražošanas procesu un iegādāties muižā ražotos keramikas izstrādājumus.

Bet svētkus iemūžinās fotogrupas „Mobilizācija” 10 fotogrāfi no Rīgas, lai pēc tam izveidotu foto izstādi „Vecgulbenes muižas mirkļi 2010”. Izstāde būs aplūkojama Vecgulbenes muižas muzejā līdz nākamā gada svētkiem.

Ar detalizētu svētku programmu aicinām iepazīties mājas lapā www.baltapils.lv.

Vecgulbenes muižas komplekss ir Gulbenes vēsturiskais centrs, kas izveidojies 19. gadsimtā un piederējis vienai no bagātākajām dzimtām Latvijā – Volfu dzimtai. 2007. gada sākumā tika uzsākti vērienīgi rekonstrukcijas darbi, lai pilnībā atjaunotu muižas kompleksu. Svinīgā atklāšana norisinājās 2008. gada 15. februārī. Kopš atklāšanas, muižas teritorijā rekonstruēti un atjaunoti vēl vairāki objekti.

Komentāri
Pievienot komentāru