VDT aizvadītās sezonas gada mākslinieki

- 6.Janvāris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras drāmas teātra lapā lietotnē Facebook joprojām ir iespēja noskatīties Valmieras drāmas teātra (VDT) iekšējā balsojuma «Gada aktieris un aktrise 2020./2021. gada sezonā» laureātu paziņošanas ceremonijas videoklipu, ko pie apsnigušās Krodera ābeles vada Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Šogad diemžēl izpalika ikgadējais skatītāju balsojums, jo pilnvērtīga izrāžu spēlēšana nebija iespējama, taču Valmieras teātra kolektīva iekšējais balsojums norisinājies nemainīgi. Liesma šonedēļ sazvanījās ar titulu saņēmējiem.

«Gada aktrises» titulu kolēģu vērtējumā ieguvusi Elīna Vāne par izcilu tēlojumu izrādēs «Labie cilvēki», «Ģimene» un «Osedžas zeme». Elīna stāsta: «Nominācija man bija kā pārsteigums, par ko esmu ļoti priecīga. Es dotu visiem kolēģiem balvas par to, ka mēs vispār turpinām strādāt šādos apstākļos. Likās, ka pirmā pandēmija paies un būs viegli, bet ir pagājuši jau divi gadi. Strādājam lomu pēc lomas, darbs aktieriem turpinās, tomēr nevaram strādāt bez skatītāja. Tā nav pilnvērtīga, piln­asinīga eksistence teātrī. Šis laiks māca, ka ir jābūt ļoti pacietīgam, izturīgam un mierīgi jāraugās uz visu notiekošo. Ir labi, ka mums ir Evita Sniedze, kuru es apbrīnoju, kura iet uz priekšu lieliem soļiem un velk mūs visus līdzi, par to viņai cepuri nost. Mēs ejam uz priekšu, nedaudz skumji, nedaudz bēdīgi par nākotnes bažām, vai kādreiz viss atgriezīsies ierastajās sliedēs. Patlaban ar patīkamu satraukumu gatavojos 15. janvāra pirmizrādei «Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?». Prieks, ka beidzot klātienē – Valmieras teātra Apaļajā zālē –  satikšu skatītājus.» 

Skats no izrādes «Labie cilvēki». ELĪNA VĀNE un AIGARS APINIS. Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru