VDMV MARKA dod iespēju iemirdzēties jaunām idejām

- 19.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sesto gadu Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā norisinājās Ziemassvētku tirdziņš «VDMV MARKA», kura laikā bija iespējams iegādāties skolēnu un pedagogu radītos produktus, lai padarītu krāšņāku Ziemassvētku laiku. Interesenti varēja papildināt savu garderobi ar radoša dizaina džemperiem vai T-krekliem, izvēlēties dekorus eglītei vai atrast svētku kartītes, ar kurām nosūtīt mīļus vārdus.

Laura Ozoliņa, kura mācās 3. kursā par reklāmas dizaineri, tirdziņā piedalās jau otro gadu. Pagājušajā gadā ideja par gaismas virteņu transformāciju apmeklētājiem tik ļoti patikusi, ka viņas darinātā prece ātri beigusies, tāpēc šogad, skolotāju iedvesmota, viņa nolēma piedalīties otro reizi. Ideju savai virtenei meitene radusi, caurlūkojot interneta dzīles, pārdomājot, cik daudz laika tam ir nepieciešams un kas ir viņas spēkos. «Man radās šī ideja –  kāpēc to principu, ko bērni izmanto, lai taisītu ūdens bumbas, es nevarētu izmantot, lai sataisītu lampiņām kupoliņus?» atceras Laura. Šogad piedāvājums paplašināts un padarīts pircēja acij tīkamāks, kā rezultātā tapis arī pašdarināts iepakojums un vizītkartes.

Izaicinājums jaunietei, gatavojoties tirdziņam, bija saplānot laiku, lai visu pagūtu padarīt. «Ir jāsapērk visi materiāli – lampiņas, uz kā liksi gatavās bumbiņas, papīrs, lai locītu kupolus un maisiņus. Kā arī jāizdomā, cik tas maksātu un vai tev pašam tas atmaksāsies. Protams, lielākais gandarījums ir, kad tu skaties, kā cilvēkam mirdz acis un viņš novērtē tavu darbu. Savu drosmi radu šeit skolā, jo domāju – ja skola neliktu pamēģināt ko jaunu, varbūt pati baidītos uzsākt un attīstīt šo visu,» skaidro Laura. Tāpat jaunietei jāapdomā savas idejas budžets, lai to īstenotu, jo jārod līdzekļi, lai iepirktu vajadzīgo, kas studentam bez regulāriem ienākumiem var būt izaicinoši. Pagājušajā gadā ar finansiālo pusi palīdzējuši Lauras vecāki, šogad gan pati sakrāja vajadzīgos līdzekļus.

LAURA OZOLIŅA VDMV MARKA tirdziņā, rādot apmeklētājiem savas LALALampiņas. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru