Vasara ir atvaļinājumu laiks

- 14.Jūnijs, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Brīvas dienas, nedēļas vai mēnesis – strādājošie atvaļinājumu visbiežāk plāno vasaras mēnešos. Daudzi laiku pavada kopā ar ģimeni, mājās vai laukos, citi izvēlas tālākus ceļojumus.

«Liesma» aptaujāja vairākus strādājošos pilsētā un laukos, lai uzzinātu, vai cilvēki ir ikdienas un darba nogurdināti, vai plāno izbrīvēt laiku labai atpūtai un kā grasās atvaļinājuma laiku pavadīt. Nodomi ir dažādi.

«Jāpaspēj atpūsties gan kopā ar ģimeni, draugiem, gan aizbraukt uz laukiem apciemot vecākus. Ja ir vieta, kur paslēpties no pilsētas burzmas, tad atvaļinājums ir pavisam izdevies,» sacīja Ieva Ābele. Pilsētnieks Jānis garākās brīvdienās plānojis doties, bet vērienīgu ieceru atvaļinājumam nav. «Būs jābrauc uz vasarnīcu un jāpadara, kas nav padarīts. Arī dārza darbi,» noteica Jānis.

«Liesmas» uzrunātā Aiva, kura dzīvo laukos, stāstīja, ka īpaši vasaras atvaļinājums nav izplānots, bet ieceru netrūkstot: «Vairāki izbraucieni, un gribētos, lai tie izdodas.»  Gados jaunākie un strādājošie cilvēki stāstīja, ka daļa vasaras noteikti jāpavada, kārtīgi strādājot, jo tā ir arī iespēja pelnīt un piepelnīties, citi norādīja, ka mērķtiecīgi tiek plānots kāds tālāks ceļojums, lai pabūtu prom no ierastās vides.

«Esmu apņēmies iekrāt vairāk naudas jaunai automašīnai un nesen tikai esmu sācis strādāt pašreizējā darba vietā, tāpēc strādāšu katru darba dienu. Nē, šogad neplānoju atvaļinājumu, bet citiem novēlu, lai bauda sauli un draugu kompāniju,» tā 21 gadu vecais Uldis, bet Mārcis, kam daudz darba bijis līdz vasarai, atzīst, ka dosies ceļā. «Esmu nolēmis doties ārpus Latvijas un iepazīt citas valsts kultūru, nedaudz sakopot domas un atpūsties. Plānoju visu atvaļinājuma laiku izmantot lietderīgai atpūtai. Dažas dienas pirms atvaļinājuma beigām būšu atpakaļ mājās,» stāstīja Mārcis un bija viens no tiem, kuri atzīst, ka atvaļinājuma laiku cenšas iepriekš saplānot, lai, atgriežoties darba dunā, nav sajūtas, ka brīvdienas kaut kur paskrējušas garām, ka to nemaz nav bijis.

PABŪT KOPĀ ar bērniem, vecākiem, draugiem un labi atpūsties ir tas, ko visvairāk vēlamies iespēt atvaļinājumā. Vēl svarīgi kaut ko apskatīt, iepazīt, apmeklēt kādu kultūras vai sporta pasākumu. Foto no FreeImages.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru