Vārdi un darbi

- 9.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat kļuva zināms, ka valsts uzņēmums Pasažieru vilciens iecerējis zīmola maiņu un plāno pārsaukties par VIVI Latvia. Vienlaikus nav nekāda, pat nedaudz sakarīga skaidrojuma, kāds iecerētajam uzņēmuma nosaukumam būtu sakars ar vilcieniem un dzelzceļiem, bet asprāši jau paspējuši norādīt, ka angļu valodā šis nosaukums lasāms kā «vaivai Latvia».

Oficiāli iecerētā nosaukuma maiņa tiek pamatota ar plāniem pāriet jaunā kvalitātē. Tiek iepirkti jauni vilcienu sastāvi, izstrādāti jauni elektroniskie pakalpojumi pasažieriem utt., un jauna kvalitāte attiecīgi prasa arī jaunu, mūsdienīgu nosaukumu. Jau mazāk oficiāli tiek piebilsts, ka vecais nosaukums asociējas ar novecojušiem un mūsdienām neatbilstošiem vilcienu sastāviem, kā arī lielu skaitu skandālu, saistītu ar naudas lietām, un tādēļ – lai dzīvo VIVI Latvia!

Pat ja pieņem, ka konkrēta uzņēmuma un attiecīgi arī zīmola reputācija nav tā pati labākā, tā arī nav skaidrs, kamdēļ pasažieru pārvadātājam, kas strādā gandrīz tikai pašu mājās, netiek dots kāds vienkāršs un skanīgs jauns nosaukums latviešu valodā, kas uzreiz raisītu asociācijas ar darbības jomu. Pāriešana jaunā kvalitātē, vēlme izskatīties mūsdienīgiem un optimistisku nākotnes plānu kalšana, protams, ir apsveicamas lietas, tomēr šo lietu nosaukšana nevienam nesaprotamā vārdā ir labākajā gadījumā dīvaina.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru