Valsts galva – tikai «portfeļu pavairotājs»?

- 3.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu pārliecināts, ka Egila Levita piedāvājums atjaunot valdībā kādreizējo valsts ministru amatu ir rūpīgi apsvērts, lietišķs un, iespējams, pat ļoti vajadzīgs risinājums.

Taču vispārējā pārliecība, ka mums birokrātija jau tā ir pārāk sazēlusi, smagi uzspiež Saeimai no šī piedāvājuma atteikties.Tas vien, ka Valsts prezidenta parlamentam iesniegtais likumprojekts tika ar 50 balsīm pieņemts izskatīšanai, jau šķiet necerēti daudz. Visticamāk, tautas vietnieku pieklājības žests. Kā debatēs teica Krišjānis Feldmans, viņš aicina balsot par dokumenta nodošanu komisijas izvērtēšanai «aiz cieņas pret Valsts prezidentu».

Šī deputāta pārstāvētā Jaunā Konservatīvā partija principiāli iestājās par mazāku valsts pārvaldes aparātu, un to bordānieši prezidentam atgādināja arī vakar. Uz viņu balsīm – līdz ar to uz Saeimas vairākumu – Levits nevar cerēt. Saskaņieši un zaļzemnieki dusmojas, ka valsts galva viņus ignorē. Šķiet, tikai tāpēc ZZS šos priekšlikumus sauc par dārgiem un nepārdomātiem. 

Citi Jēkabielas augstā nama iemītnieki droši vien jau tā jūtas tautu aizkaitinājuši ar algu palielinājumu (no 2023. gada) augstām valsts amatpersonām*. Viņi zina: vispārējā pārliecība, ka valsts pārvalde ir «uzpūsta», ir nesatricināma kopš Latvijas valsts iekārtas un civildienesta atjaunošanas, un diez vai tas ir jebkādi izmaināms.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru