Valmieru redz kā spožu attīstības centru

- 29.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Valmieru apmeklēja Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto no Vācijas un vēl pulciņš sadarbībā ar latviešu diasporu iesaistītu vietējo cilvēku no Rīgas. Vispirms Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, vienlaikus būdams busiņa šoferis un gids, izvadāja ciemiņus pa Valmieru, bet pēc sātīgām pusdienām jaunatvērtajā pilsētas restorānā Akustika novada domes ēkā konstruktīvā gaisotnē turpinājās abu pušu sarunas.

Liesma tūlīt pēc foto sesijas uz īsu sarunu aicināja Elīnu Pinto, pāris viņas atbildes ekonomiskajos jautājumos paplašināja arī ESI.lv valdes loceklis Ģirts Greiškalns.

Kāds ir virsmērķis jūsu šodienas Valmieras apmeklējumam?  

E.P.: Šodien vēlamies apliecināt to, ka diasporas un Latvijas interesēs ir sadarbība, arī sadarbība Latvijas reģionu attīstībai. Tas saistīts gan ar sadarbību zinātnē un izglītībā, gan sporta un aktīva dzīvesveida jomā, gan arī ekonomikas attīstībai un investīciju piesaistei reģioniem.

Ar ko šajā visā jūsu uzskaitījumā īpaši spīd Valmiera un nu jau arī Valmieras novads?

E.P.: Valmiera gan kā otrs lielākais Latvijas novads, gan kā spožs attīstības centrs ir mūs pārliecinājis par savu mūsdienīgumu, par spēju attīstīties un domāt par cilvēkiem. Gan par cilvēkiem, kas šeit dzīvo šobrīd, gan arī skatoties tālāk, pāri Latvijas robežām, aicinot atgriezties Latvijas jaunos un pieredzējušos profesionāļus atpakaļ Latvijā – šeit pašrealizēties, attīstīt uzņēmējdarbību, skoloties un veidot ģimenes.

Ģ.G.: Ja drīkst papildināt... Valmieras pašvaldība ir mītnes vieta diasporas ekonomisko profesionāļu un investoru organizācijai ESI.lv, mums juridiskā adrese atrodas Valmierā, Lāčplēša ielā 2. Tāpēc Valmiera mums ir īpaša kā mītnes vieta ESI.lv organizācijai.

E.P.: Šī organizācija apvieno latviešu uzņēmējus, zinātniekus un dažādu nozaru profesionāļus visā pasaulē, kuriem sirdī ir Latvija un kuri vēlas savā turpmākajā darbībā palīdzēt Latvijai piesaistīt gan investīcijas, gan zināšanas, gan kontaktus un palīdzēt ātrāk attīstīties.

PIRMS NOPIETNĀM SARUNĀM. Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (no labās) un viņa vakardienas ciemiņi Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības vadītāja, Ģirts Greiškalns, ESI.lv (Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijā) valdes loceklis, Vineta Hipšmane, ESI.lv biroja vadītāja, Aigars Strauss, Latvijas Olimpiskās komitejas darba grupas sadarbībai ar latviešu diasporu vadītājs, un Aira Priedīte, Eiropas Latviešu apvienības pārstāve Latvijā.

Guntis Vīksna, teksts un foto   


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru