Valmiermuižā taps suņu laukums

- 8.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No oktobra tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietnē Facebook lietotājus uzrunājis aicinājums ziedot suņu laukuma izveidei Burtnieku novadā. Suņu laukuma idejas autore Lolita Kaimiņa sarunā ar «Liesmu» pauda pārliecību, ka, neskatoties uz dažādām grūtībām, laukums, pateicoties daudziem labvēļiem un īstiem suņumīļiem, taps vēl šajā gadā.

«Domu par šādu laukumu loloju jau desmit gadus, šis ir mans sapnis par laimīgākiem suņiem,» skaidro kinoloģe, Burtnieku novada pašvaldības policijas vecākā inspektore L. Kaimiņa. «Tā kā man visu laiku ir saskare ar suņiem un redzot, cik daudzi suņi pastaigā tiek vesti tikai pavadā, un dzirdot no saimniekiem, ka šādi tie arī pavada visu savu dzīvi, šāds laukums būtu īstā vieta, kur suņiem ļautu brīvību. Līdz šim šādas publiski pieejamas, nožogotas un labiekārtotas vietas Valmieras tuvējā apkārtnē nav bijušas. Topošais suņu laukums būs 0,3 ha platībā, viss iežogots, tajā būs 12 šķēršļi, divi soliņi, atkritumu konteineri un pa vidu apgaismes stabs.

Idejas realizāciju uzsāku pērn novembrī, kad caur biedrību «Burtnieks sportam un kultūrai» ar Kaspara Klāviņa atbalstu uzrakstījām projektu. Uzrunājām Burtnieku novada pašvaldības vadību ar lūgumu pēc līdzfinansējuma, un domes lēmums bija pozitīvs. Iesniedzot projektu «LEADER» programmas ietvaros, veicām arī iedzīvotāju aptauju. Kad projekts jau bija apstiprināts visās instancēs, šī gada februārī sākās sarežģījumi – atteicās divi no lētākā piedāvājuma iesniedzējiem. Laukuma izveidi kavēja arī tas, ka caur «LEADER» programmu visi projektā paredzētie darbi jāveic vienam uzņēmējam. Līdz ar to vienu, kas izdarītu visu, bija ļoti grūti atrast. Veicot jau trešo cenu aptauju, iesaistījās būvnieks SIA «Arcel», šis piedāvājums bija lētākais un tika apstiprināts. Projekta realizācijas laikā neatsveramu palīdzību sniedza A. Midrijānis, kurš samazināja nepieciešamo finanšu līdzekļu daudzumu, sagatavojot būvniecībai nepieciešamos dokumentus, kā arī atsaucās J. Kviesītis, kurš apņēmās nolīdzināt laukumu bez darba atlīdzības, samaksājot tikai par izlietoto degvielu. Pateicoties tam, izmaksas samazinājās par vairākiem tūkstošiem eiro. Šajā projektā ar atbalstu iesaistījušies cilvēki, kuriem pašiem ir suņi vai kuri ir suņu draugi.

Līdz 30. novembrim laukumam būtu jābūt jau realizētam, bet, tā kā bija radušies neparedzēti sarežģījumi projekta realizācijā, tad domāju, ka izdosies ar Lauku atbalsta dienestu, kas uzrauga projekta realizāciju, vienoties par pagarinājumu. Ja trūkstošais finansējums ar suņu draugu palīdzību tiks saziedots, tad, visticamāk, uz decembra vidu laukumam būtu jābūt jau gatavam.

Patlaban kopējā laukuma izmaksu tāme ir 17484,38 eiro, Lauku atbalsta dienesta «LEADER» programmas un Burtnieku novada pašvaldības līdzfinansējums ir 14391,08 eiro. Līdz 6. novembrim ziedojumos jau savākti 1105 eiro, vēl nepieciešami 1988,30 eiro. Laukuma izveidi ziedojot atbalstījuši jau neskaitāmi cilvēki no Burtnieku un Kocēnu novada, Valmieras, Cēsīm, Smiltenes, Rūjienas un pat no Kuldīgas un Norvēģijas.

Arī jūs, «Liesmas» lasītāji, varat atbalstīt šo projektu, ziedojot:

Biedrībai «Burtnieks sportam un kultūrai», reģistrācijas Nr. 40008219703, SEB banka, konta Nr. LV88UNLA0050021782072. Obligāti maksājuma mērķī norādot: Ziedojums suņu laukumam.

LOLITA KAIMIŅA ar vienu no saviem skolniekiem – Herkulesu – topošā suņu laukuma atrašanās vietā Rūjienas šosejas malā otrpus «Avotu» golfa laukumam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru