Valmierietis no Amerikas

26.Jūlijs, 2019
Viesis
Laikrakstā

Uz Latviju no savas mājas Murrjetē, kas ASV atrodas starp Losandželosu un Sandjego, šis 32 gadus vecais latvietis, kurš 2008. gadā Pekinā un 2012. gadā Londonā, divās vasaras Olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, pārsteidza sporta pasauli, tagad lido reti, varbūt pāris reizes gadā. Taču šovasar viņš Valmierā laikam tomēr ir pats populārākais valmierietis starp visiem uz vietas dzīvojošajiem un arī dažādos ceļos pasaulē aizklīdušiem. Gan tāpēc, ka ir pirmais olimpiskais čempions un arī divkārtējais olimpiskais čempions tādā trakā riteņbraukšanas paveidā, kāds ir BMX. Gan arī tāpēc, ka nupat nesen viņa dzimtajā Valmierā sabrauca visi labākie Eiropas BMX braucēji, lai divkārtējā olimpiskā čempiona vārdā nosauktajā, faktiski tikai mēnesi pirms čempionāta ekspluatācijā nodotajā trasē sacenstos šī gada Eiropas čempionātā. Liesmā šodien pēc ilgāka pārtraukuma atkal MĀRIS ŠTROMBERGS!

Abi sarunājamies 6. jūlijā – kādu mirkli pēc viņa vārdā nosauktās trases atklāšanas ceremonijas.   Patlaban Māris ar savu ģimeni atkal jau atgriezies Amerikā. Pagaidām viņa mājas ir otrā pusē okeānam.

Ar ko tagad aizņemts tavs laiks ikdienā?

Es spēlēju golfu. Jā, tagad manā dzīvē ir ļoti daudz golfa (smaida)...

Biju domājis to tādā veidā: kā tu pelni savai ģimenei iztiku?

Jāāā... Ir tā, ka pēc dēla dzimšanas es principā esmu aizgājis projām no profesionālā sporta. Amerikā viss notiekas, kustība notiekas. Ir nekustamie īpašumi, arī mazliet ņemamies ar pasta pakalpojumiem... Nu, kaut kā tā.

Tie tev ir pašam savi uzņēmumi vai esi tajos akcionārs?

Akcionārs. Uzņēmums mums kopā ar vienu no maniem labākajiem draugiem, ko es arī satiku Amerikā caur BMX. Viņš ņemas ar nekustamajiem īpašumiem. Stīvs Realdi man tajā galā ir arī tuvākais draugs, ar viņu mēs kopā daudz spēlējam golfu, basketbolu, vispār tādas lietas darām. Stīvs arī savulaik brauca BMX, tad viņš aizgāja projām. Tad, kad man bija tā saucamie ziedu laiki, viņš atkal atnāca atpakaļ uz šo sportu, tā tīri sava prieka pēc. Toreiz mēs trasē satikāmies, sākām runāties, mums izveidojās draudzīgas attiecības. Jā, vēl mēs Amerikā arī abi ilgu laiku bijām kaimiņi, dzīvojām vienā privātmāju rajonā. Arī Stīvs savā brīvajā laikā ir uz sportu tendēts, tāpat kā es.

TRIJATĀ VALMIERĀ. Māris Štrombergs kopā ar savu sieviņu Natašu un dēlēnu Rio.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru