Valmierieši uzvar skaisti

- 25.Jūlijs, 2023

15. un 16. jūlijā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, norisinājās LSVS 60. sporta spēles vieglatlētikā. Mājinieki ar prieku uzņēma viesus, un cīņā par uzvarētājas komandas godu iesaistījās 36 dalībnieki.

Ar pilnu krūti valmierieši metās 100 m distancē, lai uzsāktu medaļu ražas vākšanu. Zelta medaļu V35 grupā izcīnīja Sandis Sabājevs un S40 grupā Laura Pētersone, sudraba medaļa V80 grupā Aleksejam Koziņecam, bronzas medaļas V55 grupā Mārim Jirgensonam un V60 grupā Normundam Buceniekam. Lodes grūšanas sektorā V90 grupā sudraba medaļu izcīnīja Valmieras komandas lepnums Elmārs Gulbis, bet zelta medaļu V35 grupā Jānis Markevics. Cienījami cīnījās valmierietes lodes grūdējas – zelts Ivetai Gruntei-Dins­bergai S40 grupā, Ilonai Puriņai S45 grupā, bet sudraba medaļas S80 grupā Martai Ādamsonei un S40 grupā Irinai Birjukovai. 400 m distancē valmierieši lieliski parādīja, kurš te visātrāk prot pieveikt vienu stadiona apli. Uzvarētāju laurus plūca Aleksejs Koziņecs V80 grupā, Valdis Tilts V60 grupā, bet bronzas medaļas Andim Gailim V45 grupā un Ligitai Vasiļevskai S65 grupā. Prāvs medaļu birums valmieriešiem tāllēkšanas sektorā. Zelta medaļu izcīnīja Sandis Sabājevs V35 grupā, sudrabs Valdim Blūmam V80 grupā, Dzintrai Zinkovskai S75 grupā, bet bronzas medaļas Sandrai Spricei S65 grupā, Santai Krasovskai S50 grupā un Mārim Jirgensonam V55 grupā. Mūsu puiši Normunds Bucenieks, Jānis Gailis, Māris Jirgensons un Sandis Sabājevs 4×400 m stafetē skrēja īsti olimpiskā garā un izcīnīja bronzas medaļas. 3000 m soļošanā mūsējiem divas uzvaras – Raitim Lērmem V80 grupā un Ritvaram Lērmem V45 grupā, sudraba medaļa Gunitai Šīrantei S40 grupā un bronzas medaļa Irinai Birjukovai S40 grupā. 1500 m skrējienā konkurence liela, bet valmierieši arī spēcīgi. Vēl viena uzvara Valdim Tiltam V60 grupā, sudraba medaļa Andim Gailim V45 grupā, bronza Ērikam Melkurtam V60 grupā. 800 m distancē uzvarēja valmieriete Ligita Vasiļevska S65 grupā, sudraba medaļu izcīnīja Laila Ceika S70 grupā.