Valmierieši no Tartu studentiem paņem visu!

5.Februāris, 2019

Tā nu sanāca, ka tūlīt nākamajā mačā pēc tik neveiksmīgās spēles galotnes Valgā Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti sestdien Igaunijā OlyBET Latvijas – Igaunijas čempionāta spēlē diezgan līdzīgā situācijā sacensības galotni nospēlēja ļoti pārliecinoši, izplēšot no Tartu studentiem arī otru panākumu divās savstarpējās cīņās.

Tartu UlikoolValmiera Glass/ViA 70:76 (21:15, 16:25, 13:16, 20:20)

Mūsējie ierastajā sastāvā un ar ierastajiem trumpjiem, apmēram to pašu var teikt par mājiniekiem, kuriem tagad leišu divjūgs – Velička/Kazakausks – komandā pēc centra Sleža pievienošanās jau kļuvis par trijjūgu, kas pilnībā nosaka Tartu komandas spēku laukumā. Visa trijotne jau sākumsastāvā, kam valmierieši liek pretī ierastos Elksni, Kaufmani, Ziediņu un Liepiņu, tikai Engera vietā šoreiz slaidākais Dubults.

Cīņa līdzīga jau no paša sākuma, taču pirmo ceturtdaļu, kurā viesiem rezultatīvākais ir Elksnis, labāk pabeidz mājinieki ar Šlezas metienu – 21:15. Viesi sāk spēlēt sparīgāk, un ar Elkšņa un Kaufmaņa pūlēm 17. minūtē pirmoreiz tiek panākts izlīdzinājums (31:31), bet 18. minūtes beigās Elksnis ar trejaci izvirza vadībā mūsējos – 36:33. Puslaiku plusos palīdz noturēt Kaufmanis, bet punktu 20 minūtēm ar soda metienu liek Elksnis – 40:37 mūsējo labā!

Otrā puslaika startā Kazakausks uz mirkli atkaro vadību mājiniekiem (41:40), taču pretī saņem Ziediņa un Engera trejačus – jau 46:41 ciemiņu labā. Trešās ceturtdaļas turpinājumā rezultatīvs ir Ziediņš, priekšā Tartu komanda vairs netiek – pēc 30 minūtēm 6 punkti vairāk mūsējiem: 56:60.

33. minūtē, kad viesu pārsvars joprojām 6 punkti (59:53), spriedzi neiztur Ziediņš, saņemot parastajai piezīmei piedevās vēl tehnisko, piekto... Tomēr mājinieki no trim soda metieniem trāpa vienu, vēl pēc brīža grozā Engera trejacis – 62:54. Čakls zem Tartu komandas groza ir Dubults, uz Kivi grozu ar tālmetienu atbild Engers, vēl pēc brīža soda metienu trāpa Kohanovs. 15. minūtē viesiem lielākais pārsvars – 12 punkti mačā pie 68:56. Mūsējo aizsardzība pamatīgi traucē visus mājinieku uzbrukumus, īstas pārliecības nav viņu līderiem. Tomēr Kazakausks un Šleza 37. minūtē, kad ar 5 piezīmēm malā arī Liepiņš, samazinājuši valmieriešu pārsvaru līdz 7 punktiem – 68:61. Divreiz no grozapakšas atbild Dubults – 72:61. Taču tas vēl nav viss – trejacis Hermetam, pēc Engera kļūdas grozu gūst Velička – 69 sekundes pirms pamatlaika beigām vairs tikai plus 6 un 72:66. Ābols trāpa vienu soda metienu, komandas apmainās kļūdām, 3 no 4 sodiņiem iemet Kaufmanis, un Veličkas groza guvumam vairs nav nozīmes – septītā uzvara čempionātā mūsējiem ar 76:70!

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 24+8AB+8RP+4PB+4 kļūdas (ef. koef. +32), Kaufmanis 20+4AB+3RP (+26), Ziediņš 11+4AB+2PB (+9), Dubults 10+6AB (+11), Engers 9+3AB+1BM (+6), Kohanovs 1+3AB (+2), Ābols 1 (+1). Mājiniekiem rezultatīvākie: Velička 16+4RP+2PB+3 kļūdas (+11), Šleza 15+11AB+4 kļūdas (+25), Hermets 14+6AB+3RP (+15). Pārējā komandu statistika: divpunkti 43%:58%, trīspunkti 22%(7/31):23%(7/30), sodi 68%:68%, AB 44:41, RP 13:16, PB 6:6, BM 1:1, kļūdas 12:11, komandu ef. koef. summas 76:90.

Ar bilanci 7-14 valmierieši patlaban stabilā 11. vietā, jo sekotājiem Valkai/Valgai un LU vien pa 5 panākumiem. Priekšā ar 8 uzvarām Tartu Ulikool (8-10) un AVIS UTILITAS Rapla (8-11). Rapliešiem mūsu komanda ar 88:100 oktobrī zaudēja viesos, tieši ar šo tabulas kaimiņu mūsējiem nākamā spēle – Valmierā sestdien, 10. februārī. Par astoto uzvaru!

TEV NEBŪS GROZU GŪT. Valmierietis Māris Ziediņš gatavs uzlikt jumtiņu.