Valmierieši Latvijas valsts simtgades sporta spēlēs

- 29.Jūnijs, 2018

Tieši pirms Līgo svētkiem Zemgales olimpiskais centrs pulcēja vieglatlētikas veterānus uz Latvijas Sporta veterānu-Senioru savienības 55. sporta spēlēm Jelgavā. Neskatoties uz to, ka dažādu iemeslu dēļ komandai nevarēja pievienoties vairāki vadošie sportisti, valmierieši cīnījās no sirds un sasniedza atzīstamus rezultātus.

Lai nebojātu glīto Jelgavas stadiona segumu, vesera metēju sacīkstes tika organizētas Salaspilī. Mūsu meitenes Ilona Apele un Iveta Putniņa savu balvu pūru iesāka ar divām zelta medaļām — Ilona 40+ grupā ar rezultātu 23,06 m un Iveta 45+ grupā ar 22,62 m.

Jelgavas stadionā pirmie skrejceļā izgāja sprinteri — 100 m distancē Sandra Sprice 60+ grupā izcīnīja bronzu ar rezultātu 18,43 s, Aleksejam Koziņecam sudrabs 75+ grupā ar 19,07s, sudraba medaļa arī Zandai Kokorevičai 35+ grupā ar 16,39 s. Šķēpa mešanas sektorā skaisti iesāka mūsu dāmas — Marta Ādamsone 75+ grupā uzvarēja ar 18,62 m, šajā disciplīnā vēl viena uzvara Ivetai Putniņai ar  34,32 m, sudraba medaļa Ilonai Apelei ar 28,03 m un bronzas medaļa Laurai Jursonei 35+ grupā ar 31,07 m. Laila Ceika pieveica 800 m distanci un 65+ grupā izcīnīja bronzas medaļu ar rezultātu 3:27,68. Aleksejs Koziņecs uzvarēja 400 m distancē ar 1:20,3 min. Viņa 1998. gadā uzstādītais Latvijas rekords šajā distancē ar rezultātu 1:01,0 min. 55+ grupā nav pārspēts vēl šodien. Mūsu vecmeistars Elmārs Gulbis piedzima, kad neatkarīgā Latvija bija nosvinējusi 10. gadskārtu, un valsts simtgadē viņš iepriecināja ar uzvaru 1500 m distancē ar rezultātu 10:45,58. Valsts rekords 10:40,08 min. šajā distancē 85+ grupā pieder Elmāram. Jāpiebilst, ka savu deviņdesmito dzimšanas dienu viņš svinēs dažas dienas pirms Latvijas valsts 100. dzimšanas dienas. Tāllēkšanas sektorā sudraba medaļas Dzintrai Zinkovskai 70+ grupā ar 2,26 m un Valdim Blūmam 75+ grupā ar 3,04 m, bet Sandra Sprice ar 3,13 m lēcienu izcīnīja 4. vietu. Spožu medaļu ražu turpināja vākt dāmas lodes grūšanas sektorā. Zelta medaļas izcīnīja Ilona Apele ar 9,82 m un Iveta Grunte-Dinsberga 35+ grupā ar 9,29 m. Sudraba medaļas komandas pūram pievienoja Marta Ādamsone ar rezultātu 8,51 m un Iveta Putniņa ar 9,62 m. Skaidrs, ka arī mūsu soļotāji lika trūkties konkurentiem, un, lūk, cik lieliski viņu sasniegumi 3000 m distancē: zelta medaļas Gunitai Šīrantei 35+ grupā ar rezultātu 17:18,52 min. un Raitim Lērmem 75+ grupā ar 19:59,22 min., sudraba medaļa Vairai Grigorjevai 65+ grupā ar 21:17,83 min. Raitim Lērmem pieder valsts rekords 17:24,20 min. 70+ vecuma grupā šajā distancē. Mūsu meiteņu komanda Sandra Sprice, Zanda Kokareviča, Laura Jursone un Gunita Šīrante 100m+200m+300m+400m stafetē godam izcīnīja 4. vietu un svarīgus punktus komandu ieskaitei.

Pēc vakara lietavām otrā sacensību diena atausa vēsa un nepatīkama, tomēr valmierieši turpināja vākt medaļu ražu. 200 m distancē zelta medaļas izcīnīja Aleksejs Koziņecs ar rezultātu 36,05 s un Elmārs Gulbis ar 1:10,14 min. Sudraba medaļu diska mešanā izcīnīja Marta Ādamsone ar 18,64 m. Trīssoļlēkšanā uzvarēja Dzintra Zinkovska ar  5,07 m, bet sudraba medaļas Sandrai Spricei ar 7,01 m un Valdim Blūmam ar 6,90 m. Pabeiguši sacīkstes vienā lēkšanas sektorā, Dz. Zinkovska un V. Blūms devās uz nākamo — augstlēkšanas sektoru. Tur Dzintra izcīnīja vēl vienu zelta medaļu ar rezultātu 95 cm, bet Valdim sudraba medaļa ar 1,10 m. Izcīnījusi otro vietu 3000 m distancē ar rezultātu 14:50,80 min., Laila Ceika devās uz startu 400 m skrējienā un arī tur izcīnīja sudraba medaļu ar 1:32,37 min. Elmārs Gulbis iepriecināja ar trešo zelta medaļu, šoreiz 800 m distancē ar rezultātu 5:31,21 min. Mūsu pirkstgala-papēža meistari izgāja uz starta 5000 m distancē, un zelta medaļas Valmieras komandai atnesa Gunita Šīrante ar 29:21,37 min. un Raitis Lērme ar  33:52,97 min., skaista sudraba medaļa Vairai Grigorjevai ar  36:23,76 min. Sacensībām skaistu punktu pielika Raitis Lērme, sudraboti noskrienot 5000 m ar rezultātu 28:20,01 min.

Jelgavā startēja 15 Valmieras vieglatlētikas veterāni, un viņu kopīgais gadu skaits ir 899. Viņi varēja lepoties ar vairākām izcīnītām medaļām. Savukārt mēs varam būt lepni, ka pilsētu pārstāvēja tik stipri un izturīgi valmierieši, jo, pateicoties viņu sasniegumiem, 38 komandu konkurencē Valmiera ierindojās 7. vietā.

JOPROJĀM SPRAUNI. Valmieras vieglatlēti veterāni.