Valmierieši iepazīst savu pilsētu

- 15.Novembris, 2013
Tūrisms un daba
Portālā

Valsts svētku noskaņā 60 dažāda vecuma valmierieši ar svecītēm, lāpām un sarkanbaltsarkano lentīšu piespraudēm pie apģērba, 14.novembra vakarā devās vakara ekskursijās „Valmieras puikas”. Iespēju bez maksas iepazīt savu pilsētu piedāvāja Valmieras Tūrisma informācijas centrs.

Valmieras Tūrisma informācijas centra tūrisma  projektu vadītāja Anita Deigele: „Ekskursijas ir ļoti labs veids, kā atklāt vēl nezināmo par savu pilsētu – uzzināt par cilvēkiem, kas šeit dzīvojuši, notikumiem, kas norisinājušies, kā arī stiprināt patriotismu par savu valsti un pilsētu”.

Gide, Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa, vedot ekskursantus pa L. Paegles ielu, ar lielu lepnumu stāstīja par dažādiem Valmieras puikām un vēsturiskiem notikumiem, kas ar tiem saistīti. Lai valmierieši varētu atzīmēt Latvijas valsts proklamēšanu arī pilsētā, 1918.gada 18. novembrī iedzīvotāji esot noorganizējuši riteņbraucēju svētkus, izrotājot Vecpuišu parka paviljonu ar sarkanbaltsarkanajiem karogiem un netālajā dārzniecībā audzētajām baltajām krizantēmām. Svētku dalībnieki zinājuši, ka divi valmierieši ar 500 sudraba rubļiem kabatā devušies uz Rīgu ar vilcienu, lai proklamētu Latvijas Republikas neatkarību. Pagaidu valdības vadītājs Kārlis Ulmanis, uzrunājot klātesošos no skatuves, esot teicis, ka mūsu vidū esošie Valmieras delegācijas cilvēki ir pirmie ziedotāji neatkarīgajai Latvijas valstij.

Aizraujošu stāstījumu par Pāvila Rozīša romānā „Valmieras puikas” attēlotajiem notikumiem un varoņiem, kā arī paša rakstnieka Pāvila Rozīša dzīves gaitām ekskursijas dalībniekiem piedāvāja Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa.

Plānots, ka Valmieras Tūrisma informācijas centrs arī turpmāk valmieriešiem un pilsētas viesiem piedāvās iespēju doties dažādās tematiskajās ekskursijās pilsētā, lai ikvienam būtu iespēja iepazīt Valmieru arvien vairāk.

Komentāri
Pievienot komentāru