Valmieras vieglatlētikas veterāni zibeņo medaļu spožumā

- 26.Jūlijs, 2017

54. Latvijas sporta veterānu-senioru savienības sporta spēļu finālsacensības šogad norisinājās divās Eiropas valstīs — Latvijā un Igaunijā, šo valstu kaimiņpilsētās Valkā un Valgā.

Sacensības uzsāka kungi 3000 m soļošanā, un pirmo zelta medaļu Valmierai izcīnīja Raitis Lērme 75+ grupā ar rezultātu 18:56,30 min. 100 m distancē valmierieši ieguva pilnu medaļu komplektu — ar 17,47 s ātrākā savā vecuma grupā bija Sandra Sprice, sudraba medaļu izcīnīja Aleksejs Koziņecs 75+ grupā ar  16,30 s, bet bronzas medaļu 50+ grupā ar 13,33 s izcīnīja Māris Jirgensons. Šajā distancē Mārīte Bisniece ar 14,67 s ierindojās 4. vietā. Tāllēkšanas sektorā lieliski cīnījās Sandra Sprice, izcīnot savu otro zelta medaļu ar 3,13 m. Tāllēkšanas sacensībās valmieriešiem sudraba medaļu izcīnīja Dzintra Zinkovska 70+ grupā ar 2,08 m, bronzas medaļas izcīnīja Mārīte Bisniece 40+ grupā ar 3,99 m un Māris Jirgensons 50+ grupā ar 4,93 m. 1500 m distancē vīriem zelta medaļu izcīnīja mūsu cienījamais, bet ņiprais Elmārs Gulbis, kuram šobrīd ir 89 gadi. Viņa rezultāts 10:32,48 min., kas ir par 8 sekundēm labāks nekā pērn. Šajā distancē zelta medaļu izcīnīja Ilgvars Āboltiņš 60+ grupā ar  5:28,67 min. un sudraba medaļu — Mareks Antons 35+ grupā ar  4:36,12 min. 3000 m soļošanā dāmām mirdzēja Valmieras meitenes. 65+ grupā zelta medaļa Vairai Grigorjevai ar 20:36,61 min., savukārt 35+ grupā sāncensēm tikai garām soļoja Gunita Šīrante un uzvarēja ar rezultātu 16:24,70 min.

Valgas stadionā zelta medaļas šķēpa mešanā izcīnīja Iveta Putniņa 40+ grupā ar 36,98 m un Marta Ādamsone 75+ grupā ar  19,56 m. Piekāpjoties komandas biedrenei, sudraba medaļu šajā disciplīnā izcīnīja Ilona Apele ar 33,18 m. Savukārt vesera mešanā Ilona bija neuzvarama, uzrādot 26,93 m. 800 m distanci viegli pieveica un uzvarēja Mareks Antons 35+ grupā ar  2:14,04 min., bet Laila Ceika tikai pašā finišā piekāpās konkurentei un izcīnīja sudraba medaļu 65+ grupā ar 3:06,85 min. Pirmās dienas noslēgumā valmierieši piedalījās divās stafetēs. 100 m+200 m+300 m+400 m mūsu dāmas Ilona, Sandra, Mārīte un Gunita izcīnīja 6. vietu. Kungu stafetē 100 m+200 m+400 m+800 m Aleksejs, Māris, Ilgvars un Mareks skrēja tā, it kā nemaz nebūtu noguruši, un izcīnīja grūtu, bet skaistu bronzas medaļu. Dienas noslēgumā Latvijas sportistus vienoja kopīga parāde pilsētas ielās un sacensību atklāšanas pasākums.

Otrā sacensību diena valmieriešiem sākās ar zelta medaļu lietu 5000 m soļošanā. Kungu konkurencē to izcīnīja nenogurdināmais Raitis Lērme 75+grupā ar 32:18,82 min. Papēža - pirkstgala meistares Vaira Grigorjeva ar 35:20,79 min. un Gunita Šīrante ar 27:44,10 min. bija nepārspējamas savās vecuma grupās. 200 m distancē sudraba medaļu izcīnīja Aleksejs Koziņecs 75+ grupā ar 33,83 s, bronzas medaļas izcīnīja Elmārs Gulbis 85+ grupā ar 1:00,9 min. un Māris Jirgensons 50+ grupā ar 27,84 s. Pārvarot 95 cm augstumu, Dzintra Zinkovska uzvarēja augstlēkšanā 70+ grupā.

Spožu medaļu birums valmieriešiem turpinājās Valgas stadionā. Diska mešanā teicami startēja Marta Ādamsone, uzvarot 75+ grupā ar 19,90 m, sudraba medaļu izcīnīja Ilona Apele 40+ grupā ar 24,46 m, bet bronzas medaļa 40+ grupā Ivetai Putniņai ar 23,06 m. Māris Bemers ar 34,86 m pieveica konkurentus diska mešanā 55+ grupā, bet Elmārs Gulbis, izmēģinot savus spēkus starp diskoboliem, izcīnīja 3. vietu ar 10,52 m. Valmieriešu pārsvaru nācās atzīt sportistiem lodes grūšanas sektorā, jo šeit kopējā pūrā ieripoja trīs spožas medaļas. Savu trešo zelta medaļu izcīnīja Marta Ādamsone 75+ grupā ar 8,94 m, otro zelta medaļu izcīnīja Ilona Apele 40+ grupā ar 10,49 m un Māris Bemers 55+ grupā ar 12,34 m. Sīvas, bet skaistas cīņas turpināja mūsu skrējēji. 5000 m distancē zelta medaļas slaido soļu īpašniekiem: Ilgvaram Āboltiņam 60+ grupā ar 20:05,53 min. un Marekam Antonam 35+ grupā ar 17:51,67 min., sudraba medaļa Raitim Lērmem 75+ grupā ar 26:37,82 min. 400 m distancē Aleksejs Koziņecs pieveica sāncenšus 75+ grupā ar  1:20,57 min., sudraba medaļas izcīnīja Mārīte Bisniece 40+ grupā ar 1:14,82 min. un Laila Ceika 65+ grupā ar 1:22,33 min. 3000 m skrējienā skaistu punktu pielika mūsu Laila Ceika, izcīnot zelta medaļu 65+ grupā. Kā zināms, vieglatlētikas sacensību saldais ēdiens ir stafetes skrējiens. Pēdējā sacensību disciplīnā — jauktajā stafetē — piedalījās 9 komandas. Valmierieši Mārīte, Ilgvars, Gunita un Mareks cīnījās no sirds un izcīnīja 4. vietu, par dažām sekundēm piekāpjoties spēcīgajai Daugavpils komandai.

Šajās sporta spēlēs valmierieši startēja vienoti, cits citu atbalstot, stiprinot un uzmundrinot. Tādēļ arī rezultāts ir lielisks: izcīnītas 24 zelta, 12 sudraba un 5 bronzas medaļas. Kopvērtējumā pēdējo gadu labākais rezultāts — 4. vieta valstī. Leposimies ar veterānu sporta un Valmieras vārda nesējiem Latvijā!