Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja Ineta Amoliņa saņēmusi atzinību radošo darbu konkursā

- 28.Septembris, 2010
Izglītība
Portālā

24.septembrī Latvijas Universitātē norisinājās starptautiska konference „Zaļot, augt, uz augšu cerēt, lieti derēt”, kas tika veltīta profesora Luda Bērziņa 140.dzimšanas dienai. Tās ietvaros tika godināti starptautiskā Luda Bērziņa pedagogu radošo darbu konkursa laureāti. To vidū arī Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa, kura saņēma goda rakstu par inovatīvu darbību izglītībā un darbu novadpētniecībā.

Šogad konkursam tika iesniegti 54 autoru darbi no Vidzemes, Zemgales, Latgales, Kurzemes un Rīgas. Skolotāja Ineta Amoliņa konkursam iesniedza pētniecisku darbu „Pa bānīša takām”, kurā tika pētīta šaursliežu dzelzceļa vēsture posmā Smiltene – Ainaži, galveno uzsvaru liekot uz ceļa posmu Valmierā un tās apkārtnē. Pētnieciskajā darbā skolotāja iekļāvusi vairāk kā 300 vēstures avotus – gan arhīva un muzeja materiālus, gan fotogrāfijas un cilvēku atmiņu stāstus. Lai izstrādātais darbs būtu praktiski vēl nozīmīgāks, Ineta Amoliņa izveidojusi darba pielikumu, kurā iekļauti dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumi skolēniem.

Folklorista, pedagoga, valodnieka, teologa, dzejnieka, profesora Luda Bērziņa starptautiskais pedagogu radošo darbu konkurss notiek kopš 1994. gada un tā mērķis ir veicināt un atbalstīt pedagogu, metodiķu, augstskolu docētāju un kultūras darbinieku iesaisti Latvijas izglītības attīstībā.

Profesors Ludis Bērziņš savā dzīvē vācis tautasdziesmas, veicis tulkojumus no sengrieķu, latīņu un vācu valodas. Viņa vadībā izdoti unikāli literatūras vēstures sējumi, sagatavotas mācību grāmatas, izdoti valodniecības raksti un teoloģiska rakstura korāļi. Ludis Bērziņš kā pedagogs strādājis Jēkabpilī, Limbažos un Dubultos, kur veidojis jauna satura skolas. Bijis Rīgas Skolotāju institūta direktors un Latvijas Universitātes Baltu filoloģijas katedras profesors. Starptautiskais Luda Bērziņa balvu konkurss gan Latvijā, gan ārzemēs ir guvis pedagogu, folkloristu, zinātnieku un novadpētnieku ievērību.

Komentāri
Pievienot komentāru