Valmieras Valsts ģimnāzijā uz kultūras vakariem aicina „Viesistaba”

- 17.Septembris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

Ceturtdien, 16.septembrī, Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā „Ledus pagrabs” durvis vēra „Viesistaba”, kurā brīvā un nepiespiestā gaisotnē turpmāk norisināsies dažādi ar mākslu, mūziku un teātri saistīti pasākumi, kā arī tikšanās ar Valmierā pazīstamiem cilvēkiem. Uz pirmo tikšanos „Viesistabā” tika aicināta Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Sniedze.

Vakara gaitā klātesošajiem bija iespēja uzzināt ko vairāk par Evitas Sniedzes radošo personību, viņas uzskatiem par teātra mākslu Latvijā, kā arī nākotnes perspektīvām. Ar muzikālām pauzēm pasākuma viesus priecēja Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Liepa.

„Ideja par regulāru šāda veida pasākumu rīkošanu radās jau pērn, kad decembrī galerijā „Ledus pagrabs” norisinājās radošais vakars „Rutas Birgeres 100 dzīves” – tikšanās ar Valmieras Drāmas teātra aktrisi Rutu Birgeri. Tā guva lielu atsaucību un ieinteresētību, tāpēc vēlējāmies līdzīgus pasākumus piedāvāt valmieriešiem regulāri. Galerija „Ledus pagrabs” ir vieta ar īpašu gaisotni, kas ir kā radīta šādiem pasākumiem, tāpēc kopā ar Valmieras Drāmas teātra direktori Evitu Sniedzi un teātra literārās daļas vadītāju Edīti Tišheizeri arī attīstījām šo ieceri tālāk,” stāsta Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis. „Valmierā pietrūka šādas vietas, kur iedzīvotāji un pilsētas viesi var neformālā gaisotnē tikties ar dažādiem māksliniekiem, jaunajiem aktieriem, uzzināt ko vairāk par viņu darba ikdienu, tāpēc turpmāk šī būs vieta, kur dalīties pārdomās par dzīvi, klausīties atmiņu stāstus, kā arī vienkārši pavadīt vakaru radošā atmosfērā.”

Plānots, ka šādi kultūras vakari Valmieras Valsts ģimnāzijā norisināsies divas reizes mēnesī visa mācību gada ietvaros. Interesentiem būs iespēja tikties ar dažādām radošām personībām ne tikai no Valmieras, bet arī no Rīgas. Lai saglabātu īpašu un ģimenisku gaisotni, „Viesistaba” būs paredzēta nelielam cilvēku skaitam (30 – 40cilvēki). Iecerēts izveidot arī savdabīgu kafejnīcu.

Komentāri
Pievienot komentāru