Valmieras Valsts ģimnāzijā nodarbības uzsāk Vidzemes jauno biologu skola

- 8.Oktobris, 2010
Izglītība
Portālā

Ceturtdien, 7.oktobrī, Valmieras Valsts ģimnāzijā pirmā nodarbība tika aizvadīta Vidzemes jauno biologu skolā, kas sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti šogad tiek organizēta pirmo gadu.

Pirmajā nodarbībā LU Bioloģijas fakultātes dekāns Nils Rostoks un profesors Uldis Kondratovičs interesentus iepazīstināja ar fakultāti, tās darbību un studiju, kā arī pētniecības iespējām. Tika veikta arī skolēnu anketēšana, lai noskaidrotu viņus interesējošās tēmas, kuras padziļinātāk apskatīt turpmākajās nodarbībās.

Vidzemes jauno biologu skolas nodarbības norisināsies reizi mēnesī un tās vadīs Valmieras Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Indra Vēvere. Lai informētu skolēnus par jaunākajiem sasniegumiem zinātnē un bioloģijā, kā arī dalītos personīgajā pieredzē par veiktajiem pētījumiem, kā vieslektori uzstāsies arī LU Bioloģijas fakultātes doktorantūras esošie un bijušie studenti. Nodarbības tiks organizētas lekciju un praktisko darbu veidā. Decembrī interesentiem būs iespēja doties uz Rīgu, lai klātienē iepazītu Bioloģijas fakultāti, savukārt maija mēnesī nodarbību noslēgums iecerēts fakultātes prakses bāzē Kolkā. Nodarbību noslēgumā skolēni saņems arī sertifikātus, kas apliecinās viņu dalību papildizglītības skolā. Domājot par Vidzemes jauno biologu skolas attīstību, nākotnē tiek plānots piešķirt arī 1 – 2 budžeta vietas LU Bioloģijas fakultātē centīgākajiem audzēkņiem, kuri nodarbībās būs uzrādījuši vislabākos rezultātus.

Jau ziņots, ka septembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā atsākās arī Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas, Jauno ķīmiķu skolas, Jauno finansistu un ekonomistu skolas, kā arī Jauno astronomu skolas nodarbības. Šonedēļ darbu atsāks arī Vidzemes matemātikas skola 5.-10.klašu skolēniem. Pirmā nodarbība notiks sestdien, 9.oktobrī, plkst. 10. Savukārt 13.oktobrī plkst. 15 vidusskolēni un citi interesenti aicināti apmeklēt pirmo Jauno politiķu skolas nodarbību. To vadīs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes rektors Juris Rozenvalds par tēmu – vēlēšanu rezultāti. Drīzumā skolēniem būs iespēja apmeklēt arī Jauno fiziķu skolas, Jauno juristu skolas un Jauno pedagogu un psihologu skolas nodarbības.

Papildizglītības skolu nodarbībās var piedalīties gan pamatskolas, gan vidusskolas klašu skolēni ne tikai no Valmieras Valsts ģimnāzijas, bet arī citām Valmieras un apkārtējo novadu izglītības iestādēm. Nodarbībās jaunieši ar dažādu uzdevumu palīdzību padziļināti iepazīst attiecīgo nozari un tiekas ar nozares profesionāļiem, uzzinot par viņu darba ikdienu, darba pieredzi un arī skolas gaitām.

Plašāka informācija Valmieras Valsts ģimnāzijas mājas lapā: www.vvg.edu.lv .

Komentāri
Pievienot komentāru