Valmieras tehnikuma jaunieši — CITĀ BAZĀRĀ

21.Decembris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Skolēnu mācību uzņēmumiem šis laiks ir īpaši atbildīgs — ne tikai jauno uzņēmēju pirmās savu ražojumu prezentācijas vietējos gadatirgos, labdarības pasākumos, bet arī lielā sevis pieteikšana valsts mērogā ikgadējā Junior Achievement Latvija Ziemassvētku gadatirgū Rīgā.

Arī šī gada decembra skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus «CITS BAZĀRS» notika tirdzniecības centrā Domina. Junior Achievement Latvija tradicionāli to rīkoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta «Inovāciju motivācijas programmas» ietvaros.

Kā vienmēr vēlēšanās tirgoties šajā pasākumā bija ļoti liela — bija pieteikti 350 SMU, bet ielūgumu pasākumā Domina Shopping pārstāvēt savu uzņēmumu saņēma 170 labāko ideju autori.

Šogad «CITA BAZĀRA» apmeklētāji varēja iegādāties astoņu preču kategoriju preces — plašs bija skaistumkopšanas, apģērbu, aksesuāru, pārtikas, gaismas objektu, suvenīru, spēļu u.c. preču piedāvājums. Šoreiz īstu triumfu piedzīvoja dizaina un inovatīvi produkti — jauno uzņēmēju savas tirgus nišas meklējumi ir pārsteidzoši.

Kā vienmēr SMU produktu kvalitāti, stendus un sniegumu vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku žūrija no 25 uzņēmumiem un iestādēm, paziņojot uzvarētājus septiņās nominācijās. Vērtēšana notika atsevišķi vidusskolu un pamatskolu grupā, kurā pēdējos gados ievērojami pieaudzis SMU skaits.

Par nominācijas «Sociāli atbildīgākais uzņēmējs» ieguvēju vidusskolu grupā tika izvēlēts SMU SAFE&STABLE no Valmieras tehnikuma (Georgs Krops, Ēriks Eduards Lapsa, Agris Čodars), kas ražo ikdienā noderīgas palīgierīces — spieķus pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Tradicionāli tiek pasniegtas arī Simpātiju balvas. Latvia Alumni savējo dāvāja Valmieras tehnikuma SMU UNIQUE LATVIA komandai (Rūdolfs Ločmelis, Timotejs Mednis, Solvita Zelča, Endrijs Maurītis, Keitija Sūna), kas ražo dažāda veida produktus no Latvijā audzētiem ķirbjiem.

Tehnikuma skolēnu mācību uzņēmumu konsultante skolotāja Agita Šamšele precizē: jaunieši ir otrā un trešā kursa studenti, nākamie mehatroniķi, pārtikas produktu pārstrādātāji, grāmatveži. Un darba un pienākumu viņiem priekšā daudz: jāgatavojas dalībai konkursā, ko rīko Amerikas vēstniecība Latvijā, kurā tiesības piedalīties izcīnījuši abi šie SMU, jau 12. janvārī otrā meistarklase Rīgā, 2. februārī jāizmanto balvā iegūtā iespēja piedalīties Rīgas Biznesa skolas apmācības nodarbībās un sarunās ar uzņēmējiem, 9. martā — Vislatvijas SMU gadatirgus ar Nacionālo finālu. Bet visam paralēli intensīvi jādomā par inovācijām, jātestē savi produkti, jāsadarbojas ar to lietotājiem un attiecīgo biedrību pārstāvjiem, pilnveidojot produktu piedāvājumu un kvalitāti.

SAFE&STABLE. No kreisās: Georgs Krops, Ēriks Eduards Lapsa un Agris Čodars. Kristapa Sadovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru