Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas zvani dodas uz Holandi

- 30.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Patlaban baznīcas tornī atrodas divi vēsturiski bronzas zvani: vienu no tiem 1754. gadā Stokholmā izgatavoja Gerhards IV Meiers (Gerhard IV. Mayer), otrs ir izgatavots 1902. gadā pie Švenna (Schwenn) Rīgā. Vecākais zvans ir lielāks, tā diametrs ir 942 mm un aptuvenais svars – 480 kg. Jaunākais zvans ir mazāks, tā diametrs ir 830 mm un aptuvenais svars – 350 kg. Abi zvani ir saplaisājuši un vairs neskan. Torņa iekštelpu atjaunošanas projektā paredzēts veikt arī zvanu restaurāciju.

Trešdien, 28. novembrī, sākās darbi pie baznīcas zvanu nocelšanas, kurus veiks meistars no Igaunijas Toomas Mäeväli, lai jaunā gada sākumā tos varētu transportēt uz Holandi restaurācijai. Līdz tam zvani būs novietoti baznīcā, lai valmierieši un pilsētas viesi varētu tos apskatīt.

Turpinās arī pārējie ieplānotie darbi Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas torņa iekštelpu atjaunošanas projektā, šobrīd tornī ir nojauktas vecās betona kāpnes un stikla bloku siena, demontētas vecās apkures iekārtas, izstāžu zālē ir ieklāta ozolkoka grīda un jaunajām trepēm iebūvēts pirmais kāpņu laidiens, tiek restaurētas durvis un logi.

Lai varētu veikt torņa iekštelpu atjaunošanu, Sv. Sīmaņa luterāņu draudze kā partneris piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā SAM 5.5.1.0/17/I/004 «Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos». Kopējā projekta summa tiek plānota 170000 eiro. Paredzams, ka par ERAF līdzekļiem būs iespējams segt 75% no torņa iekštelpu atjaunošanas izmaksām. Pārējos izdevumus plānots segt no Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma un draudzes ziedotiem līdzekļiem.

Komentāri
Pievienot komentāru