"Valmieras stikla šķiedra" – Latvijas kultūrai

- 1.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Patlaban finišam tuvojas Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas darbi. Tie aizsākās 2016. gada martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Patlaban būvnieki jau nonākuši līdz Lielās estrādes kupolam, kas ieguvis arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša iecerētās Sidraba birzs dziesmu kalnā veidolu. Šobrīd estrādes kupolam tiek klāts membrānas jumta segums, kuram visciešākā saistība ar Valmieru. Jo membrānas materiāls ir austs no akciju sabiedrībā Valmieras stikla šķiedra ražotās šķiedras un par audumu tas saausts valmieriešu meitasuzņēmuma Valmiera Glass UK rūpnīcā Anglijā. 

Jaunās Mežaparka Lielās estrādes jumta membrānas seguma platība ir 5324 kvadrātmetri, viss jumts ir piegriezts 43 slejās. Jaunais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja un lietus, kā arī nodrošinās estrādē akustiku. Šobrīd objektā pie membrānas ieklāšanas estrādes kupolā strādā septiņi speciālisti no Vācijas un 19 vietējie Latvijas alpīnisti.

Jura Kora foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru