«Valmieras puikas, meitenes... pēc 100 gadiem»

- 6.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Koncertzālē «Valmiera» radošā gaisotnē norisinājās tikšanās «Valmieras puikas, meitenes... pēc 100 gadiem», kur Valmieras integrētās bibliotēkas (ViB) pārstāvji aicināja ikvienu atzīmēt rakstnieka, novadnieka, grāmatas «Valmieras puikas» autora Pāvila Rozīša 129. jubileju. Tika arī nolasīti daži vēlējumi no 52 valmieriešu ar roku rakstītajiem darbiem, kas tiks apkopoti vienā grāmatā «Latvijas simtgade Valmierā». Tā vēlāk būs pieejama ViB plauktos.

«Šogad ir desmitā tikšanās reize, tāpēc mēs aicinājām valmieriešus uzrakstīt vēlējumu, jo šis ir īpašs gads. Šodien ir noslēdzošā diena. Esam uzrakstījuši vēlējumu grāmatu,» smaidot sacīja ViB Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja Ilze Karsa. 52 ar roku rakstītie darbi apkopoti vienuviet, bet vēl nebija iesieti, lai arī pasākuma laikā ikviens to varētu papildināt ar savu domu lidojumu par nākotni pēc 100 gadiem.

«Es neko neteikšu no sevis, bet runāšu ar jūsu vārdiem. Man bija tas prieks un gods izlasīt 52 jūsu darbus, kur jūs runājāt un atklājāt savas domas par Latviju, par Valmieru, paši par sevi. Tas viss jums ir izdevies vienkārši brīnišķīgi! Tagad jūs te skatāties cits uz citu un nezināt, ko jūsu līdzcilvēks domā, bet es zinu, ko jūs domājat. Šajā grāmatā jūsu domu lidojumi paliks,» uzsvēra pasākuma patronese Daina Sirmā, kas bija iepazinusies ar visiem darbiem.

ERUDĪCIJAS SPĒLI bija sagatavojuši jaunieši no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas. Tās laikā apmeklētāji varēja pārbaudīt savas zināšanas par Valmieru un ar to saistīto personību vēsturi. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru