Valmieras pilsētvide kļūst arvien pievilcīgāka

- 9.Septembris, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

Gada laikā Stacijas ielas skvērs iepretim autoostai ir piedzīvojis ievērojamas pārmaiņas. Skvērā ir izcirsti vecie krūmi un nokaltušās egles, nomainīts celiņu segums un to izvietojums, skvēra centrā ierīkots atpūtas laukums ar soliņiem un apgaismojuma laternām, kā arī izveidotas skaistas krāšņumaugu dobes.

Valmieras pilsētas pašvaldības ainavu dizainere Aija Borisova, veidojot Stacijas ielas skvēra koncepciju, vērā ņēmusi Gaujas krastu vēsturisko ainavu – laiku, kad Gaujas labais krasts bija mežiem klāts, bet Gaujas kreisais krasts bija applūstošs, smilšains un ar ziedošām pļavām rotāts. „Plānojot Stacijas ielas skvēru, iedvesmojos no Pensthorpes Millenium dārza Anglijā, kur apstādījumos dominē pļavu dārzam raksturīgās graudzāles un augi, radot krāsainu un gaisīgu atmosfēru. Turklāt, iestājoties aukstam laikam, augi maina krāsu, bet graudzāles apraso un apsarmo,” piebilst Aija Borisova.

Pārziemojušas arī iepriekšējā rudenī skvērā iestādītās daudzgadīgās ehinācijas, astilbes, vējmietiņi, monardas, lapsastu spalvzāles, parastās ciņusmilgas „Tautragen”, hostas, kā arī citi augi. Pavasarī skvērā ziedēs arī tulpes un narcises. Līdz ar Stacijas iela skvēra atpūtas laukumu izveidi Valmieras pilsētvidei tik raksturīgais apļu motīvs ir ienācis arī Pārgaujas pusē.

Savukārt Georga Apiņa ielas daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, dodoties ikdienas gaitās uz pilsētas centra pusi gar Dzirnavu ezeriņu, jau tagad var izmantot jaunizveidoto bruģa celiņu. Jaunais segums, kas veidots bez pakāpieniem, ir ērts un drošs, un diennakts tumšajā laikā būs labi izgaismots. Vasaras laikā iedzīvotāji varēja baudīt koku paēnā izveidoto apļveida atpūtas laukumu, kas aprīkots ar jauniem soliņiem un atkritumu urnām un sniedz ainavisku skatu uz Dzirnavu ezeriņu.

Lai nosegtu un nostiprinātu Bastiona nogāzes, abās pusēs Bastiona trepēm šovasar iestādīti Ficera kadiķi „Aurea”, bet pašā bastiona nogāzē papildināti ar klājenisko klinteņu stādījumiem. Pēc pieciem gadiem tie būs izauguši lieli un veidos vienlaidus klājumu, radot iespaidu, ka trepes iegrimušas zaļā paklājā, kas vasarā iekrāsosies zaļgandzeltens, bet ziemā veidos baltas kupenas. Tāpat jauni apstādījumi ir ierīkoti Dzirnavu ezeriņa krastā pie rotaļu laukuma. Darbi noritēs arī Vecpuišu parkā, gar Gaujas krasta promenādi un citviet pilsētā.

Jāpiebilst, ka gan Stacijas ielas skvēra labiekārtošanas darbus, gan gājēju celiņa rekonstrukciju Beātes ielā 22 un Bastiona nogāzes labiekārtošanu veica SIA „Valmieras namsaimnieks”.

Komentāri
Pievienot komentāru