Valmieras pilsētas svētkos varēs nolaisties okeāna dzīlēs un piedzīvot ceļojumu biopasaulē

- 20.Jūnijs, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

7.jūlijā no plkst.10.00 Valmieras pilsētas svētku ietvaros valmieriešiem un pilsētas viesiem būs unikāla iespēja nolaisties okeāna dzīlēs un piedzīvot ceļojumu biopasaulē. To nodrošinās planetārijs, kas atradīsies zaļajā zonā pie Hanzas sienas. Apmeklētājiem tiks piedāvātas divas filmas 3D formātā – „Kaluokahina. Apburtais rifs” un „Nanokams, ceļojums uz biopasauli”.

„Kaluokahina. Apburtais rifs” ir jautrs, aizraujošs un pamācošs stāsts par zemūdens un zivju dzīvi tropiskajā koraļļu rifā, kas ir pilns krāsu, dabas toņu un neaprakstāma skaistuma. Tā ir izglītojoša filma ar daudziem informatīviem sižetiem no zemūdens dzīves, kā arī tiek pievērsta uzmanība apkārtējās vides saglabāšanas problēmām. Filmas ilgums – 30 minūtes.

„Nanokams, ceļojums uz biopasauli” ir pilnekrāna šovs, kurš acumirklī samazina skatītāju līdz sīka kukainīša izmēram un dod iespēju pilnībā izbaudīt biopasaules valdzinājumu. Nanokams pēta baktēriju pasauli un viņu kustības mehānismu, pārsteidzošo sēņu struktūru, augu specializāciju un neiedomājamo sarežģītību dzīvnieku pasaulē. Ar elektroniskā mikroskopa palīdzību skatītājiem ir iespēja izbaudīt elpu aizraujošu ceļojumu uz piecām dzīvās dabas valstīm. Klātbūtnes efekts garantēts! Filmas ilgums – 27 minūtes.

Pārvietojamais planetārijs ir mūsdienu cipartehnoloģija, kompakta un viegla ierīce, kuru ātri var uzstādīt jebkurā vietā. Tā kupola diametrs ir vairāk kā pieci metri un augstums – četri metri. Vienā reizē filmu var skatīties 25 cilvēki. Kupola projekcijas formāts (360˚) piedāvā pilnīgi jaunu un unikālu vizuālo panorāmu, un, pateicoties tam, tiek sasniegts virtuālās klātbūtnes efekts. Filmas demonstrēšana notiek mūzikas un mācību stāsta pavadījumā.

Planetārija apmeklējums būs bez maksas.

Komentāri
Pievienot komentāru