Valmieras pilsētas komanda dramatiskā spēlē zaudē Gulbenei

- 11.Jūnijs, 2012
Portālā

Valmieras pilsētas basketbola komanda Latvijas III Olimpiādes ietvaros sestdien Vidzemes Olimpiskajā centrā tikās ar Gulbenes novada komandu. Dramatiskā spēles galotnē Valmieras komanda ar 77:76 piekāpās Gulbenes novadam, tādējādi zaudējot iespējas turpināt cīņu par iekļūšanu finālturnīrā. Spēles izšķirošajos brīžos teicami nospēlēja Valmieras centra spēlētājs Viktors Iļjins, kura kontā 23 punkti.

Gulbenes komanda uz Valmieru bija ieradusies visai pieredzējušā sastāvā – ar Raimondu Gabrānu, Juriju Aleksejevu un Artūru Brūniņu priekšgalā (šoreiz gan Pāvelu Veselovu atstājot mājās), kamēr Valmieras komandā spēlēja tikai jaunie spēlētāji. Taču neskatoties uz vecuma starpību, Valmieras pilsētas komanda demonstrēja teicamu un skatāmu sniegumu visas spēles garumā.

SākumsastāviValmiera: Viktors Iļjins, Jānis Bērziņš, Edmunds Elksnis, Visvaldis Bikše, Māris ZiediņšGulbenes novads: Raimonds Gabrāns, Artūrs Brūniņš, Gundars Rauza, Jurijs Aleksejevs, Māris Sniķis

Jāpiebilst, ka Valmieras komandai šajā spēlē pievienojās arī Rolands Šmits.

Spēli ar 5:0 izrāvienu sāka viesi, taču pēc tam drīz vien rezultāts izlīdzinājās un Māris Ziediņš ar diviem precīziem trīspunktu metieniem pirmo reizi ar 16:15 izvirzīja vadībā Valmieras komandu. Īsi pēc tam Māris Ziediņš guva potītes savainojumu un viņa iztrūkums bija turpmāk jūtams spēles izšķirošajos brīžos. Pēc pirmās ceturtdaļas ar 21:17 vadībā bija mājinieki.Otrās ceturtdaļas sākumā Jānis Bērziņš ar elegantu 2+1 palielināja Valmieras pārsvaru (30:23) un drīz pēc tam tas jau sasniedza divciparu skaitli (45:34). Gulbeniešiem izdevās to nedaudz sadeldēt un puslaiks ar 48:41 noslēdzas mājinieku labā.

Trešajā ceturtdaļā spēlē turpināja dominēt agresivitāte un ātrums, kas gan neliedza jaunajai Valmieras komandai noturēt pārsvaru līdz trešās ceturtdaļas beigām, kad ar 55:56 gulbeniešus izvirzīja vadībā Raimonds Gabrāns. Tomēr īsi pēc tam Jānis Engers ar elegantu trīspunktu metienu samazināja rezultāta starpību līdz 58:56, uz kuru gulbenieši atbildēja ar četriem punktiem un vadību (56:60). Valmieras centra spēlētājam Iļjinam nebija jādomā divreiz un līdz ar trešās ceturtdaļas beigu signālu viņš realizēja pustālo metienu un panāca atkal neizšķirtu – 60:60.

Pēdējo ceturtdaļu agresīvāk iesāka viesi, kas ļāva tiem iekrāt patīkamu pārsvaru ar plus 10 (63:73). Taču pateicoties komandas pūlēm un Iļjina precīzajam pustālajam metienam pusotru minūti līdz spēles beigām, tika saglabātas  izredzes uzvarēt spēlē (74:75). Tas sekoja ātrs gulbeniešu uzbrukums un jau trīs punktu pārsvars viesiem (74:77), taču Iļjins realizēja vēl vienu pustālo un 76:77. Vēl jāspēlē pavisam maz, bet pēdējo uzbrukumu līdz galam nerealizēja valmierieši, kurus neglāba arī Jāņa Bērziņa metiens pēdējās sekundēs . Līdz ar to nākamajai kārtai kvalificējās Gulbenes novads.

Valmieras pilsēta – Gulbenes novads (76:77)Latvijas III Olimpiādes priekšsacīkstesValmiera: Iļjins 23, Bērziņš 21, Elksnis 9, Ziediņš 6, K.Bikše, 5, Šmits 5, Engers 4, V.Bikše 3Gulbene: Gabrāns 19, Brūniņš 16, Aleksejevs 14, Rauza 10, Lūsis 7, Aizpurs 5, Baranovskis 4, Pētersons 2

Spēlei pieteiktie spēlētājiValmiera: K.Bikše, V.Bikše, V.Iļjins, R.Apsītis, M.Ziediņš, E.Elksnis, J.Bērziņš, R.Freibergs, J.Engers, E.Saulītis, A.Ruģēns, R.Šmits. Treneris: O.MelderisGulbene: I.Aizpurs, M.Baranovskis, K.Kalniņš, R.Gabrāns, A.Lūsis, A.Brūniņš, G.Rauza,  J.Aleksejevs, M.Sniķis, M. Pētersons

Fotogalerija no spēles skatāma Vocsports.lv.