Valmieras orientieristi pārved medaļas no Baltijas čempionāta

- 31.Maijs, 2018

Aizvadītās nedēļas nogalē Krāslavas pusē norisinājās Baltijas čempionāts orientēšanās sportā. Sacensībās Latvijas jauniešu izlases sastāvā startēja arī vairāki Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi — Anna Emīlija Suta, Aija Denija Trēziņa, Pauls un Vilma Alberingi, Jēkabs Ločmelis, kā arī Līga Valdmane pieaugušo izlases rindās.

Sacensību pirmajā dienā orientieristi mērojās spēkiem garajā distancē Tartaka ezera apvidū, vietā, kur pērn tika aizvadītas Latvijā populārākās orientēšanās daudzdienu sacensības Kāpa.

Izcilu rezultātu 16 gadus veco meiteņu grupā uzrādīja Ingunas Valdmanes audzēknes Suta un Trēziņa, pārliecinoši ierindojoties attiecīgi pirmajā un otrajā vietā. Anna savu treniņu biedreni 5 km garajā distancē apsteidza par teju divām minūtēm (1:48), savukārt Aija tuvāko sekotāju no Igaunijas Anita Laanejõe par 1:36 minūtēm. Aiz trijnieka palika arī Krievijas, Baltkrievijas un Lietuvas sportistes.

Augstu vietu 18 gadu puišu grupā izcīnīja arī Alberings, ierindojoties 4. vietā — par minūti un piecām sekundēm 8,7 km garajā distancē finišā atpaliekot no trešās vietas ieguvēja lietuvieša Dovydas Kaušakys.

Līdzīgu likteni piedzīvoja arī Līga Valdmane, kura sieviešu elitē veica lielisku skrējienu 9,4 km garajā distancē, bet nedaudz par lēnu, lai aizsniegtos līdz labāko trijniekam — Lietuvas izlases spēcīgākajai orientieristei Sandrai Paužaitei Līga zaudēja nieka 29 sekundes. Uzvarēja cēsniece Sandra Grosberga, kura bija pārāka arī pār vienu no Krievijas izlases līderēm Anastasiju Rudnuju. Gaidāms, ka visas minētās sportistes pēc diviem mēnešiem piedalīsies arī Pasaules čempionātā, kas, kā zināms, šogad norisināsies Latvijā — Siguldas apkārtnē un Rīgā.

Alberinga W20E grupā finišēja astotajā vietā, bet Ločmelis M16E grupā 14. vietā.

Svētdien sportisti sacentās stafetēs. Sieviešu elitē atkal spēcīgas bija latvietes — pirmās komandas otrajā etapā skrēja arī Valdmane un līdz ar Grosbergu un Iritu Puķīti ieskrēja sudraba medaļās. Uzvarēja Sanktpēterburgas komanda, lielā mērā pateicoties tieši Rudnajas pārliecinoši veiktajam pēdējam etapam, finišā apsteidzot latvietes par minūti un 20 sekundēm.

Dramatiski notikumi izvērsās W16E grupā. Plecu pie pleca par uzvaru cīnījās abas Latvijas komandas, kur pirmajā startēja gan Suta (otrajā etapā), gan Trēziņa (trešajā etapā). Tieši pēdējā etapā izšķīrās zelta medaļas liktenis, un lai tas paliek orientēšanās dieva ziņā, kas notika mežā, kad uz vienu no pēdējiem punktiem otrās izlases meitene aizsteidzās priekšā līdz tam vadībā esošajai Trēziņai, rezultātā uzvarot, bet mūsu meitenēm liekot samierināties ar sudraba medaļām. Vājam mierinājumam palika fakts, ka aiz muguras atkal atstātas visas pārējās kaimiņu valstu vienaudzes.

W20E grupā Alberinga Latvijas otrajai komandai palīdzēja ieņemt 7. vietu, bet Vilmas brālis Pauls M20E grupā iecēla Latvijas trešo komandu piektajā vietā. 5. vietā ierindojās arī Latvijas otrā komanda ar Ločmeli sastāvā M16E grupā.

LABS SASNIEGUMS. Mūsu orientieristi ar Baltijas čempionāta medaļām — Līga Valdmane (no kreisās), Inguna Valdmane, Aija Denija Trēziņa, Anna Emīlija Suta, Liene Mālniece un Pēteris Gailis. Foto no personiskā arhīva